gov.ua Державні сайти України
Пошук

Київщина: суд підтвердив правову позицію ГУ Держпраці у Київській області

07 серпня 2020

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов від фізичної особи-підприємця Б. до Головного управління Держпраці у Київській області, в якому суб’єкт господарювання просить суд визнати протиправним та скасувати постанову від 07.05.2019 року про накладання штрафу у розмірі 1 752  660 гривень.

Під час інспекційного відвідування ФОП Б. головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів ГУ Держпраці у Київській області виявлено 14 неоформлених працівників. Відтак, встановлено факт допуску позивачем до роботи громадян без укладення з ними трудових договорів. Інспектором праці було складено акт та вручено припис суб’єкту господарювання. ГУ Держпраці у Київській області винесено постанову відносно ФОП про накладання штрафних санкцій у розмірі 1 752 660 гривень за порушення законодавства про працю у частині неоформлення трудових відносин.

Окружний адміністративний суд міста Києва розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, відмовив ФОП Б. у задоволенні позовних вимог до ГУ Держпраці у Київській області.