gov.ua Державні сайти України
Пошук

Кропивницький хлібокомбінат в черговий раз оштрафовано за невчасну виплату зарплати працівникам

30 липня 2020

На підставі акта інспекційного відвідування начальник Управління Держпраці у Кіровоградській області Олександр Кухаренко підписав постанову про накладення штрафу на Державне підприємство «Кіровоградський комбінат хлібопродуктів №2 Державного агенства резерву України». За порушення термінів виплати зарплати підприємство оштрафовано не вперше.

За зверненням заявника інспектор праці Управління провела повторне інспекційне відвідування ДП «Кіровоградський комбінат хлібопродуктів №2». Під час відвідування виявлені порушення вимог Кодексу законів про працю України, законів України «Про відпустки» та «Про оплату праці», які стосувались термінів виплати заробітної плати та відпускних. Станом на день відвідування існувала заборгованість із зарплати перед 71 працівником підприємства на суму більше ніж 1,5 мільйона гривень.

Внаслідок порушення відповідних строків на підприємстві існує заборгованість із виплати зарплати з 2019 року. Вибірковою перевіркою встановлено, що у 2020 році заробітна плата на час щорічних відпусток виплачується з порушеннями, а також оплата праці підприємством здійснюється не в першочерговому порядку, як того передбачає законодавство.

Матеріали інспекційного відвідування направлені до правоохоронних органів для надання юридичної оцінки щодо дій керівництва підприємства, в яких вбачаються ознаки кримінального правопорушення.

Контроль за вчасною виплатою заробітної плати працівникам є одним із пріоритетних завдань фахівців Управління Держпраці у Кіровоградській області.

На вимоги державних інспекторів з питань праці у першому півріччі 2020 року 6 підприємств-боржників погасили заборгованість із виплати зарплати на суму 1433,6 тис. гривень перед 260 працівниками.