gov.ua Державні сайти України
Пошук

Колегія Управління Держпраці у Тернопільській області: про підсумки роботи за 2018 рік та завдання щодо подальшого вдосконалення наглядової діяльності у сфері додержання законодавства про працю і охорону праці

20 лютого 2019

19 лютого відбулося засідання колегії Управління Держпраці у Тернопільській області, під час якого підсумували роботу Управління за 2018 рік та проаналізували стан охорони праці та результати розслідування нещасного випадку у ТОВ «Агрофірма «Медобори».

Комісія Управління розслідувала смертельний нещасний випадок, що стався 17 листопада 2018 року із слюсарем-ремонтником, який загинув внаслідок удару тварини – потерпілий отримав закриту черепно-мозкову травму, впав у церебральну кому. Розглянувши матеріали розслідування нещасного випадку, комісія визнала нещасний випадок пов’язаним із виробництвом. Крім того, на підприємстві здійснено позапланову перевірку стану охорони праці і промислової безпеки – під час якої виявлено ряд порушень нормативно-правових актів з охорони праці, притягнуто до адмінвідповідальності одну посадову особу.

Особливу увагу у минулому році фахівці Управління Держпраці у Тернопільській області приділяли питанням легалізації трудових відносин, детінізації заробітної плати та зниження виробничого травматизму на підприємствах області.

«Минулоріч інспектори праці Управління здійснили 505 заходів державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, за результатами яких виявлено 953 порушення вимог законодавства про працю. Виявлено 1037 працівників, які були допущені до роботи без належного оформлення трудових відносин. У 2018 р. за результатами превентивних та контрольних заходів із 9032 працівниками укладено трудові договори (2985 договорів укладено після інспекційних відвідувань, 6047 договорів – завдяки інформаційно-роз’яснювальній роботі фахівців Управління)», –  зазначив  заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Олександр Мисак.

Варто відзначити, що у 2018 році на виконання законних вимог інспекторів праці 2502 працівникам виплачено заборгованість із заробітної плати на загальну суму понад 10,4 млн грн. Загалом на виконання приписів усунуто порушення прав 12922 найманих працівників.

Начальник відділу інспекційної роботи, організаційно-аналітичного забезпечення, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Віктор Андрійчук навів статистику виробничого травматизму в області.

«У 2018 року на підприємствах травмовано 84 працівники (70 за аналогічній період 2017 року), в тому числі смертельно – 13 працівники (8 –  за аналогічній період 2017 року). Смертельні нещасні випадки стались у соціально-культурній сфері, гірничорудній промисловості, будівництві (3 випадки), машинобудуванні,  енергетиці, сільському господарстві (3 випадки), торгівлі, житлово-комунальному господарстві та автомобільному транспорті. Основною причиною нещасних випадків і надалі залишається  безвідповідальність посадових осіб та працівників у питаннях дотримання вимог безпеки праці. З метою попередження нещасних випадків на виробництві головними державними інспекторами здійснено 1149 перевірок виробничих об’єктів суб’єктів господарювання з питань охорони праці та промислової безпеки, виявлено 5601 порушення вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці. Притягнуто до адміністративної відповідальності 515 працівників, з них 194 – керівники підприємств», – зазначив  начальник відділу Управління Віктор Андрійчук.

«Пріоритетним напрямом роботи Управління і надалі залишається підвищення ефективності заходів державного нагляду за додержанням законодавства про працю та з охорони праці, вжиття дієвих заходів щодо недопущення зростання травматизму на піднаглядових підприємствах», – підсумувала начальник Управління Держпраці у Тернопільській області Наталія Рус.