gov.ua Державні сайти України
Пошук

Колегія управління Держпраці у Миколаївській області: підсумки роботи за 2017 рік

16 лютого 2018

На засіданні колегії Управління Держпраці в Миколаївській  області   підбито підсумки роботи за  2017 рік.

У  2017 році за результатами 927 проведених заходів виявлено 5756 порушень вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці,  з них усунено 4254 порушення, тобто 74%. У порівнянні з попереднім роком рівень виробничого травматизму по області у 2017 році знизився на 2%.

У запобіганні випадків виробничого травматизму необхідно сприяти формуванню свідомого прагнення кожної людини до збереження власного життя та здоров’я, а також життя та здоров’я оточуючих.

Розглянули питання щодо додержання трудових прав та гарантій працівників Миколаївщини, популяризації офіційної зайнятості. Інспекторами праці протягом 2017 року було фіксовано факти порушень роботодавцями  трудових прав працівників в частині недотримання встановлених державних  мінімальних гарантій в оплаті праці, порушення роботодавцями встановлених державних  мінімальних гарантій в оплаті праці, використання  найманої праці без укладання трудових договорів та укладання цивільного договору, який має ознаки трудових договорів тощо. За невиконання вимог законодавства про працю уповноваженими  посадовими  особами винесено постанови про накладення штрафу  відповідно до ст. 265 КЗпП України на загальну суму 12 889 600 грн.

Головним пріоритетом інспекторів праці є превентивна  робота та консультування роботодавців.

Члени колегії Управління Держпраці в Миколаївській області вирішили  надалі продовжити активну інформаційно-роз’яснювальну роботу спрямовану на запобігання  випадкам виробничого травматизму, виникнення  професійних захворювань, а також дотримання вимог законодавства про охорону праці.

Заплановано розроблення на підставі відповідного аналізу пропозицій щодо шляхів підвищення ефективності здійснення контрольних повноважень органами місцевого самоврядування, з метою уникнення недоліків під час реалізації виконавчими органами міських рад міст обласного значення, сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад повноважень зі здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.