Колегія Головного управління Держпраці у Донецькій області: у 2017 році на підприємствах області виявлено 20 405 порушень законодавства про охорону праці
10 квітня 2018На засіданні колегії Головного управління Держпраці у Донецькій області підведено підсумки роботи у 2017 році та розглянуто завдання щодо подальшого вдосконалення нагляду у сфері дотримання законодавства про охорону праці. За цей період посадовими особами здійснено 1 778 позапланових перевірок та 2 831 перевірку виробничих об’єктів.
Начальник управління гірничого нагляду Дмитро Самохвалов зауважив, що завдяки наполегливості керівництва Головного управління Держпраці у Донецькій області та підтримці губернатора Донецької області, ситуацію із забезпеченням державних підприємств саморятівниками вдалося дещо змінити. Державним вугільним підприємствам були виділені кошти з бюджету на придбання саморятівників.
Під час перевірок фахівцями управління гірничого нагляду та управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки виявлено 20 405 порушень законодавства про охорону праці. До адміністративного суду подано 146 позовних заяв щодо зупинення робіт або виробництва. За порушення вимог чинного законодавства про охорону праці до адміністративної відповідальності притягнуто 809 працівників.
– Представниками управління з питань праці протягом 2017 року проведено 128 інспекційних відвідувань щодо дотримання законодавства про працю, – повідомив начальник управління з питань праці Геннадій Ткаченко. – Виявлено 678 працівників, які були допущені до роботи без належного оформлення трудових відносин. Складено 22 постанови про накладення штрафу відповідно до ст. 265 КЗпП України на суму 57312000 гривень.
Начальник відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Геннадій Чапек розповів про призначення 193 спеціальних розслідувань нещасних випадків на виробництві, з яких 121 нещасний випадок визнано як пов`язаний з виробництвом. Кількість потерпілих на виробництві становила 608 осіб, у тому числі у вугільній промисловості – 375, що свідчить про зменшення рівня травматизму порівняно з 2016 роком. На підприємствах стався 31 обліковий нещасний випадок зі смертельними наслідками.
Колегією розглянуто також стан організації медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці.
На підприємствах Донецької області було зареєстровано 340 випадків хронічних професійних захворювань, 319 з яких розслідувано фахівцями відділу гігієни праці. До лікувально-профілактичних закладів з підозрою на професійне захворювання звернулись 327 працівників. Спеціалісти відділу гігієни праці склали на запити лікувально-профілактичних закладів 308 санітарно-гігієнічних характеристик.
До участі у засіданні колегії запрошено керівників підприємств з найбільшою заборгованістю і кількістю випадків травмування працівників. Представники суб’єктів господарювання поінформували про відповідні заходи, спрямовані на погашення боргів із заробітної плати та зменшення рівня травматизму, пояснили причини виникнення заборгованості.
Підприємства, на яких допущено зростання травматизму у 2017 році: ДП «Мирноградвугілля», ПАТ «ШУ Покровське», ШУ «Добропільське» ТОВ «ДТЕК «Добропіллявугілля», ДП «Торецьквугілля», ТДВ «ОП шахти імені Святої Матрони Московської», ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго», ДП «Ілліч-Агро Донбас», ПрАТ «ММК ім. Ілліча».
Підприємства з найбільшою заборгованістю із заробітної плати в Донецькій області – КП «Вода Донбасу», ПРАТ «Азовелектросталь», ПАТ «Азовзагальмаш», ДП «Констянтинівський Хімічний завод», ДП «Шахта Святої Матрони Московської», ДНВП «Кварсит», 29 підприємств вугільної галузі.