gov.ua Державні сайти України
Пошук

Кіровоградська область: заборгованість із заробітної плати на суму 1 млн. 685 тис. грн погашено

27 липня 2017

Питання погашення заборгованості із заробітної плати залишається одним із пріоритетних у роботі державних інспекторів. На цьому під час прес-конференції наголосив начальник Управління Держпраці у Кіровоградській області Сергій Подорожний. Як він зазначив, протягом першого півріччя 2017 року проведено 26 перевірок на 20 підприємствах, які мають борги. Завдяки роботі фахівців Держпраці з підприємствами-боржниками погашено заборгованість із заробітної плати на суму 1 млн. 685 тис.грн, 24 роботодавці виплатили працівникам індексацію заробітної плати в сумі 703 тис. гривень.

Не менш важливими напрямками у роботі, підкреслив начальник Управління, є легалізація трудових відносин та додержання мінімальних гарантій в оплаті праці.

Пояснюючи новий порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, Сергій Подорожний звернув увагу журналістів на те, що за наявності порушень трудового законодавства, що фіксуються в акті інспекційного відвідування, інспектор праці вносить припис. У разі виконання припису об’єкт відвідування та його посадові особи не притягуватимуться   до відповідальності. Водночас при виявленні порушень, пов’язаних з використанням праці неоформлених працівників, несвоєчасною та не у повному обсязі виплатою заробітної плати, відповідальності не уникнути.

Також представників преси цікавило питання про стан виробничого травматизму. За даними Управління, за шість місяців 2017 року травмовано 53 працівники. Смертельно травмовано 2 працівники.

Сергій Подорожний акцентував на ризиках виникнення виробничих травм у житлово-комунальному господарстві, особливо у період літньої спеки.