Кіровоградська область: у навчальних закладах необхідно терміново виводити котельні з підвалів та з прибудованих приміщень
16 вересня 2016Під час засідання обласної ради з питань безпечної життєдіяльності населення за ініціативою посадових осіб територіального Управління Держпраці приділили значну увагу технічному стану котелень та їхнього обладнання у шкільних та загальноосвітніх закладах області.
За результатами перевірок Управління Держпраці, присутніх керівників структурних підрозділів територіальних органів відомств та в он-лайн-режимі представників районної, міської влади відповідні фахівці ознайомили із станом котельного обладнання шкільних та загальноосвітніх закладів області. Зокрема, у поточному році було перевірено навчальні заклади відділів освіти Гайворонської, Голованівської, Благовіщенської та Долинської райдержадміністрацій щодо технічного і санітарного стану приміщень котелень, укомплектованості систем опалення справними арматурами й контрольно-вимірювальними приладами, стану електромереж, зберігання запасу палива тощо.
Із виявлених 135 порушень основні, як і протягом минулих років, стосувалися отримання дозволів на експлуатацію опалювальних водогрійних котлів, розміщення котелень у підвалах, зберігання технічної документації. Тільки у 2016 році фахівці Управління виявили, що у шести навчальних закладах котельні розташовані у підвальних, прибудованих до шкіл приміщеннях та безпосередньо в приміщеннях освітніх закладів, а це є грубим порушенням «Правил будови і безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів» НПАОП 0.00-1.60-66, «Правил будови і безпечної експлуатації парових котлів з тиском пари не більше 0,07 МПа (0,7 кГс/см2) водогрійних котлів і водопідігрівачів з температурою нагріву води не вище 1150 С» та ДБН В. 25 -77: 2014 «Котельні».
Управління Держпраці постійно слідкує за дотриманням законодавчих актів і, на підставі їх, недаремно застерігає керівників навчальних закладів та вимагає виведення котелень з підвалів та заборони розміщення їх в прибудованих приміщеннях та безпосередньо у навчальних закладах.
«Минулого року, через тріщини димоходу котельні у Новопавлівській школі Маловисківського району зайнялася покрівля даху. Це сталося у вечірній час і не призвело до травмування людей, але наслідки пожежі могли б бути суттєвішими», – наголосила Оксана Харченко, заступник начальника Управління.
На підставі порушень постановами Кіровоградського окружного адміністративного суду зупинено роботи з експлуатації устаткування підвищеної небезпеки у ряді навчальних закладів, вживаються відповідні заходи зняття заборони.
Так, затверджено програми з виведення котельного обладнання з підвальних приміщень у Вільшанському, Гайворонському, Добровеличківському, Знам’янському, Новомиргородському, Новоукраїнському, Світловодському та Благовіщенському районах. А в Бобринецькому районі, як прозвучало під час засідання, вже виведено з експлуатації котельні у підвалах шкіл і замінено їх на сучасні модульні.
Щоб активізувати роботу в цьому напрямку Управління Держпраці направило лист до управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації з відповідним аналізом стану охорони праці, інформацією про нещасні випадки в соціально-культурній сфері з пропозицією консолідувати зусилля по недопущенню грубих порушень в галузі охорони праці.
Рада прийняла рішення:
- Головам райдержадміністрацій, міським головам, начальникам відділів освіти – провести експертизи робіт підвищеної небезпеки, отримати дозволи на виконання та експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки (котелень); вжити вичерпних заходів по забезпеченню відповідності вимогам чинного законодавства об’єктів підвищеної безпеки в опалювальний сезон навчальних закладів освіти та виконання приписів за наслідками планових перевірок.
- Управлінню освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації – посилити відповідальність директорів навчальних та дошкільних навчальних закладів за станом охорони праці та промислової безпеки.
- Про проведену роботу інформувати Управління Держпраці у Кіровоградській області до 7 жовтня 2016 року.