gov.ua Державні сайти України
Пошук

Кіровоградщина: завершено розслідування нещасного випадку, внаслідок якого важко травмувався вантажник

06 травня 2021

Комісія під головуванням посадових осіб Управління Держпраці у Кіровоградській області завершила спеціальне розслідування нещасного випадку, що стався у березні поточного року на одному з підприємств міста Світловодська.

В орендованому підприємством приміщенні дільниці навантажувально-розвантажувальних робіт та складського господарства внаслідок падіння з поверхні палетів з гофротарою висотою 2,5 метра, встановлених один на одного,  на забетоновану підлогу впав вантажник.

Працівник не використав драбину, коли виліз по конструкції стелажів на гофрокартон для огляду вантажу. Верхній шар картону палети з’їхав, працівник оступився і внаслідок падіння отримав тяжку черепно-мозкову травму, численні переломи та забої.

Комісія дійшла висновку, що нещасний випадок пов’язаний з виробництвом.

Крім порушення інструкції з охорони праці, посадових інструкцій в акті розслідування комісією зафіксовано виконання вантажно-розвантажувальних робіт за допомогою машин і механізмів за відсутності дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки.

Таким чином не забезпечено належні умови праці, підтримання порядку, виконання правил охорони праці підлеглими працівниками, розробку та затвердження інструкції з безпечного зберігання та проведення робіт на складі, карт на процеси проведення вантажно-розвантажувальних робіт, чим порушено п.6 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, Правила безпеки для олійно-жирового виробництва, Правила охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт.

Комісія розробила заходи щодо запобігання подібним нещасним випадкам.