Кіровоградщина: на засіданні колегії Управління підсумували роботу за 2018 рік та обговорили реалізацію поточних пріоритетних завдань Служби
27 лютого 2019Начальник Управління Держпраці у Кіровоградській області Сергій Подорожний провів засідання колегії Управління, на якому було підсумовано роботу за 2018 рік.
Присутні заслухали звіти заступників начальника Управління Віталія Заніздри та Оксани Харченко щодо додержання законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки та додержання законодавства про працю.
Так, рівень загального травматизму у 2018 році зменшився на 14%: сталося 87 нещасних випадків, у яких травмовано 91 працівника проти 106 за аналогічний період 2017 року, смертельно травмовано 5 працівників (у 2017 році – 6). Завершено 45 спеціальних розслідувань нещасних випадків на виробництві.
В той же час збільшилась кількість травмованих в окремих галузях (в порівнянні з відсутністю у минулому році) – гірничорудній, нерудній, сільському господарстві, ЖКГ, котлонагляді. У зв’язку з цим керівникам структурних підрозділів доручено в короткий термін активізувати роз’яснювальну роботу із попередження виробничого травматизму.
Проаналізувавши аварії, пов’язані з використанням газу у побуті, фахівці Управління дійшли висновку, що причиною їх настання є відсутність вентиляційних каналів в приміщеннях, де встановлені газові прилади, що не забезпечує кратність повітрообміну в приміщенні не менше ніж три.
Розроблені заходи, щодо попередження виникнення подібних аварій.
Управлінням проведено 1027 інспекційних відвідувань з питань законодавства про працю та 57 перевірок робочих відділень Фондів, центрів зайнятості та перевірок з питань працевлаштування інвалідів.
На вимоги державних інспекторів з питань праці 35 підприємств-боржників погасили заборгованість із виплати заробітної плати на суму 19141,1 тис. грн перед 3338 працівниками.
Використання найманої праці без належного оформлення встановлено у 116 роботодавців області відносно 515 працівників.
Загалом винесено 310 постанов про накладення штрафних санкцій відповідно до ст.265 Кодексу законів про працю на загальну суму 37 мільйонів 455 тисяч 534 гривень.
На особистому прийомі у фахівців Управління побувало 1887 громадян.
За минулий рік роботодавцями оформлено трудові відносини з 12784 працівниками. Дані пенсійного фонду та фіскальної служби підтверджують результативність проведених заходів з детінізації трудових відносин: кількість застрахованих осіб протягом року збільшилась на більше, ніж 6 тисяч.
Питання легалізації трудових відносин та контроль строків виплати заробітної плати, особливо на підприємствах, які регулярно порушують закон і мають заборгованість із зарплати, а також впровадження ризик – орієнтовного підходу під час перевірок залишаються пріоритетними на 2019 рік.
Під час засідання начальник Управління подякував колегам за роботу, а також вручив подяки за співпрацю кожному члену колегії. Заслухано пропозиції соціальних партнерів – федерації профспілок, спілок підприємців, представників державної фіскальної служби, департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, фонду соціального страхування щодо удосконалення спільної роботи.
Особливий акцент начальник Управління зробив на недопущенні корупційних діянь під час виконання службових обов’язків.