gov.ua Державні сайти України
Пошук

Кіровоградщина: фахівці Управління надали 66 індивідуальних консультацій з питань надання адміністративних послуг дистанційно

06 квітня 2020

У період карантину, спричиненого розповсюдженням коронавірусу COVID – 19 фахівці Управління Держпраці у Кіровоградській області активно надають індивідуальні консультації за допомогою електронних засобів зв’язку, соціальні мережі, зокрема, з питань дистанційного проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці, надання адміністративних послуг.

Так, користувачку мережі «Facebook» зацікавила процедура такого навчання й іспитів в умовах карантину. Начальник відділу організації державного та ринкового нагляду, надання адміністративних послуг Ольга Середа надала детальне роз’яснення.

Так, відповідно до пункту 3.5 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони працізатвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005  № 15, навчання може проводитись у вигляді модульного, дистанційного тощо, а також з використанням технічних засобів навчання: аудіовізуальних, комп’ютерних навчально-контрольних систем, комп’ютерних тренажерівНавчання може проводитись як безпосередньо на підприємстві, так і навчальним центром (суб’єктом господарювання, який проводить навчання з питань охорони праці працівників інших суб’єктів господарювання, зокрема, ЕТЦ), які і вирішують яким чином його проводити.

Формою перевірки знань з питань охорони праці працівників є тестування, залік або іспит. Тестування проводиться комісією за допомогою технічних засобів (автоекзаменатори, модульні тести тощо), залік або іспит – за екзаменаційними білетами у вигляді усного або письмового опитування.

Тестування, залік або іспит можуть проводитися у формі дистанційної перевірки знань.

Організація проведення перевірки знань зпитань охорони праці, оформлення, облік і зберігання протоколів перевірки знань, оформлення і облік посвідчень про перевірку знань з питань охорони праці  покладається на суб’єкт господарювання, яким проводилось навчання з питань охорони праці.

Тобто, проведення навчання з охорони праці не відноситься до компетенції Управління. Орган Держпраці проводить перевірку знань з питань охорони праці посадових осіб, які пройшли навчання в навчальних центрах, утворивши відповідну комісію.

Станом на 6 квітня поточного року фахівці відділу надали 80 індивідуальних роз’яснень, з яких 66 – з питань надання адміністративних послуг. Робота триває.