gov.ua Державні сайти України
Пошук

Кіровоградщина: агрофірму оштрафовано на понад 250 тисяч гривень за використання праці неоформлених працівників

31 жовтня 2019

Управлінням Держпраці в Кіровоградській області винесено постанову про накладення штрафних санкцій за використання неоформленої праці двох робітників одного із фермерських господарств Долинського району у сумі понад 250 тисяч гривень.

У ході інспекційного відвідування головний державний інспектор у присутності членів робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, утвореної розпорядженням голови РДА, на території зернотоку агрофірми виявив двох різноробочих. За їх словами, робітники виконували роботи по перекиданню насіння соняшника без оформлення трудових відносин.

Пізніше директор агрофірми надав пояснення, що ці двоє осіб працюють за цивільно-правовою угодою. Однак, кількома днями раніше працівники надали пояснення, що працювали восьмигодинний робочий день з перервою на обід та вихідним раз на тиждень, а також отримували зарплату раз на місяць, що характерне для трудових відносин.

Таким чином встановлено, що двоє різноробочих працювали без оформлення трудового договору, чим порушено ст. 24 Кодексу законів про працю України.