Хмельницька область: на засіданні координаційної ради з питань розвитку підприємництва обговорено створення сприятливих умов для легалізації бізнесу
07 квітня 2017При Хмельницькій облдержадміністрації відбулося розширене засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва за участю представників управлінь Держпраці та ДФС в області, Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації та членів секретаріату регіональної ради підприємців області.
Під час засідання обговорено питання щодо стану виконання рішень уряду, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати; податкових новацій 2017 року для суб’єктів підприємництва та змін в системі адміністрування податків.
Окреме питання до обговорення – це підвищення рівня мінімальної заробітної плати до 3200 грн., яке викликало неоднозначне реагування серед представників бізнесу.
За даними статистики у січні поточного року середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника по області становила 5027 грн. (по Україні – 6008 грн.), що на 48,0% більше у порівнянні до січня 2016 року.
Найвищі розміри середньої номінальної заробітної плати спостерігались у працівників фінансової та страхової діяльності (7716,5 грн.), промисловості (5704,2 грн.) та сільського, лісового та рибного господарства (5562,9 гривень). Найнижчою була заробітна плата у працівників готельного та ресторанного бізнесу – 2996,0 грн., що становить 60,0% середнього рівня по економіці області та на 6,5% менше мінімальної зарплати.
Із початку року зросли надходження податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) до відповідних бюджетів. Зокрема, впродовж січня-лютого 2017 року до зведеного бюджету надійшло 522,0 млн. грн. податку, що майже на 200,0 млн. грн. або на 62 % більше відповідного періоду минулого року.
На 140 млн. грн. за перші два місяці 2017 року поповнили місцевий бюджет суб’єкти господарювання, які працюють за спрощеною системою оподаткування, що на 63 млн. грн. або на 81 % більше порівняно з січнем-лютим 2016 року.
В області має місце тенденція до збільшення кількості платників єдиного податку. Так, протягом березня кількість спрощенців перевищила на 500 осіб число тих, хто знявся з реєстрації.
Акцентовано увагу присутніх на тому, що з 1 січня поточного року до кола органів державного нагляду включено райдержадміністрації та органи місцевого самоврядування. Проте, практичного механізму реалізації ними наданих повноважень Кабінетом Міністрів України ще не визначено.
За результатами засідання учасникам заходу рекомендовано долучитися до розробки пропозицій до чинного законодавства у напрямку створення сприятливих умов для легалізації бізнесу, підвищення соціальних стандартів та спроможності місцевих бюджетів.