gov.ua Державні сайти України
Пошук

Хмельниччина: з працівниками фермерського господарства «Агро Ком» обговорено основні вимоги охорони праці

14 травня 2021

Фахівцями відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Хмельницькій області з метою попередження виробничого травматизму проведено семінар для працівників фермерського господарства «Агро Ком».

В ході семінару роз’яснено вимоги законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки в галузі сільського господарства.

Працівникам ФГ «Агро Ком» наголошено, що при виконанні робіт внесених до переліку робіт з підвищеною небезпекою, необхідно пройти спеціальне навчання та перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.

Також необхідно забезпечувати і організувати на підприємстві проведення попереднього та періодичного медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці. При виконанні зазначених робіт, а також робіт, пов’язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам необхідно видавати за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, а також мийні та знешкоджувальні засоби.

Проаналізовано стан виробничого травматизму у сільськогосподарському виробництві та запропоновано перелік заходів задля попередження травмувань працівників, які виконують роботи з підвищеною небезпекою.

Важливим аспектом при виконанні робіт працівниками є дотримання вимог безпеки в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства, а також знання вимог нормативно-правових актів з охорони праці, правил поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, які безпосередньо використовуються на підприємстві.