gov.ua Державні сайти України
Пошук

Хмельниччина: працівникам комунального підприємства – про заходи безпеки під час проведення робіт з видалення дерев та пеньків

01 грудня 2020

Посадовці відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Хмельницькій області разом з представниками комунального підприємства по зеленому будівництву і благоустрою Хмельницького обговорили проблемні питання охорони праці та промислової безпеки під час проведення робіт з видалення дерев і пеньків.

Під час семінару посадовці Управління Держпраці наголосили на вжитті низки заходів щодо попередження виробничого травматизму на підприємстві. Нагадали основні вимоги безпеки під час проведення робіт з видалення дерев і пеньків. Акцентували, що відповідальність за організацію безпечної праці несе головний інженер або керівник організації, що виконує ці роботи. Роботи потрібно виконувати відповідно до технологічних карт, проєктів проведення робіт, технологічних інструкцій. Перед початком робіт потрібно одержати наряд-допуск на проведення робіт.

Окремо, було зазначено, що до роботи з видалення дерев, обрізання гілок, кущів, корчування пеньків допускаються особи, що досягли 18-річного віку, пройшли медичне обстеження, ознайомлені з вимогами індивідуальної гігієни та виробничої санітарії, мають відповідну спеціальну підготовку і атестовані на знання Правил. До роботи на висоті (спилювання дерев частинами) не допускаються особи, що мають медичне протипоказання, не пройшли спеціального навчання, інструктажу та перевірки знань з охорони праці, а також підлітки до 18 років та жінки. Група працівників, яка виконує роботи із спилювання дерев та корчування пеньків, повинна складатися не менше як із трьох чоловік. Очолює групу особа, яка відповідає за проведення робіт.

За результатами семінару прийнято рішення розробляти та впроваджувати заходи щодо профілактики виробничого травматизму. Посилити контроль за станом охорони праці та трудовою дисципліною на підприємстві. Забезпечити дотримання посадовими особами та працівниками вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці. Чітко визначити (розподілити) функції, обов’язки, відповідальність інженерно-технічних працівників та обслуговуючого персоналу щодо експлуатації, ремонту, обслуговування машин, механізмів та устаткування з відображенням в посадових інструкціях, інструкціях з охорони праці. Проводити щорічні навчання з питань охорони праці та безпечного ведення робіт з підвищеною небезпекою для посадових осіб та працівників підприємства. Розробити та впровадити комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативних вимог з питань охорони праці. Забезпечити відповідно до норм видачу спецодягу, засоби індивідуального захисту, мийних та знешкоджуючих засобів для працівників. Забезпечити контроль за додержанням працівниками вимог Правил охорони праці під час проведення робіт з видалення дерев і пеньків у населених пунктах України.