Хмельниччина: працівникам КП «Тепломережа» – про попередження виробничого травматизму
26 березня 2021Участь у семінарі взяли головний державний інспектор відділу нагляду на виробництві і об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці, страховий експерт з охорони праці Теофіпольського відділення Фонду соціального страхування, керівники структурних підрозділів, оператори котелень та працівники, які виконують роботи з підвищеною небезпекою на КП «Тепломережа».
В ході семінару звернуто увагу працівників підприємства на те, що під час опалювального періоду зростає ймовірність виникнення нещасних випадків, аварій, пожеж, у тому числі під час експлуатації котелень, газовикористовувального обладнання та нагрівальних електричних приладів. Проаналізовано характерні порушення, які призводять до аварій або нещасних випадків в процесі заміни газовикористовувального обладнання або додаткової установки твердопаливних котлів в одному приміщенні.
Інспектором детально роз’яснено правила охорони праці під час обслуговування опалювальних котлів, водогрійних котлів і водопідігрівачів, та безпечної експлуатації системи газопостачання без аварій та травм. Зокрема, приміщення для котлів, стаціонарні котли повинні встановлюватися в будівлях та приміщеннях, що відповідають вимогам будівельних норм та Правил. Кожний елемент котла, внутрішній об`єм якого обмежений запірними органами, повинен бути захищений запобіжними пристроями, які автоматично запобігають підвищенню тиску понад допустимий шляхом випускання робочого середовища в атмосферу. Обов’язково необхідно встановлювати манометри, які повинні мати клас точності не нижче 2,5. Власник котла повинен забезпечити зберігання котлів у справному стані, а також безпечні умови їх роботи, організовувати необхідне обслуговування, ремонт і нагляд відповідно до вимог Правил.
Під час семінару значну увагу приділено безпечній експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки та виконання робіт з підвищеною небезпекою без аварій та травм. Роз’яснено вимоги до працівників, які виконують роботи з підвищеною небезпекою, а також до проведення відповідного навчання з питань охорони праці. Не менш важливим є проходження на підприємстві інструктажів з питань охорони праці, уміння надавати першу медичну допомогу потерпілим від нещасних випадків, а також дотримання правил поведінки та дій при виникненні аварійних ситуацій, пожеж і стихійних лих.
Проаналізовано стан виробничого травматизму на підприємствах Хмельницької області. Також запропоновані заходи з метою зниження рівня виробничого травматизму та попередження нещасних випадків на підприємстві.
За результатами проведеного семінару працівникамКП «Тепломережа» Білогірської селищної радирекомендовано:
1.Інформацію про стан травматизму у Хмельницькій області прийняти до відома.
2.Проводити постійний контроль зі сторони адміністрації за дотриманням працівниками, котрі експлуатують об’єкти підвищеної небезпеки і виконують роботи з підвищеною небезпекою та інженерно-технічними працівниками, які здійснюють нагляд за безпечною експлуатацією об’єктів підвищеної небезпеки і виконанням робіт з підвищеною небезпекою вимог регламентів на виконання робіт, та інших нормативних документів з питань охорони праці, які впроваджені і діють на підприємстві.
3.Привести у відповідність нормативним актам з питань охорони праці документи, що стосуються безпечної експлуатації котлів, іншого опалювального обладнання та документи, що стосуються безпечного виконання робіт проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, інструктажів та не допускати порушень нормативних актів з охорони праці.
4.Рекомендувати працівникам дбати про особисту безпеку та дотримуватись вимог нормативних актів з питань охорони праці щодо безпечної і безаварійної експлуатації машин, механізмів, обладнання, яке використовується в котельнях підприємства.