Хмельниччина: працівникам фермерського господарства «Подільська марка» – про вимоги охорони праці
16 квітня 2021Фахівцями відділу нагляду в АПК та СКСУправління Держпраці у Хмельницькій області для працівників фермерського господарства «Подільська марка» проведено семінар з питань охорони праці.
Основною метою проведеного семінару було донести працівникам важливість дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки під час експлуатації котельні, опалювального обладнання та підготовки сільськогосподарської техніки до весняно-польових робіт.
Під час семінару проаналізовано стан виробничого травматизму в галузі сільського господарства. Наголошено на типових порушеннях нормативних вимог при виконанні робіт та запропоновано перелік профілактичних заходів щодо усунення причин виробничого травматизму в галузі.
Звернуто увагу працівників ФГ «Подільська марка» на те, що для попередження травмування під час весняно-польових робіт головне не допускати в експлуатації несправної техніки, агрегатів з відкритими ланцюговими, пасовими, карданними передачами. Необхідно пам’ятати, що всі види регулювальних, ремонтних, налагоджувальних робіт та технічного обслуговування сільськогосподарської техніки проводять тільки після повної зупинки всіх агрегатів.
Не менш важливим є дотримання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку, встановленого на підприємстві, та організація контролю за їх дотриманням з боку адміністрації.
Заборонено допускати до роботи працівників в стані алкогольного та наркотичного сп’яніння, хворих, а також тих, що не відпочили протягом встановленого законодавством часу.
Перед початком робіт працівник має бути проінструктований, а ті, які виконують роботи підвищеної небезпеки та потребують професійного добору – механізатори, водії, працівники зернотоків – ще й пройти щорічне спеціальне навчання та перевірку знань з питань охорони праці.
Крім того, працівникам підприємства наголошено на обов’язковому дотриманні вимог безпеки під час експлуатації котелень та опалювального обладнання, а саме:
– дотримання вимог професійного добору та кваліфікації операторів котелень;
– проведення технічних оглядів та експертних обстежень котлів;
– дотримання належного рівня електробезпеки;
– ведення експлуатаційної документації;
– організація технічного обслуговування:
– порядок отримання документів дозвільного характеру тощо.
На завершення заходу зазначено, що наразі, необхідною умовою успішного проведення комплексу весняно-польових робіт, експлуатації котелень та збереження людського потенціалу є створення керівником підприємства безпечних умов праці для найманих працівників, здійснення належного контролю за підлеглими працівниками та суворе дотримання працівниками трудової та виробничої дисципліни, правил охорони праці, пожежної безпеки.