gov.ua Державні сайти України
Пошук

Хмельниччина: працівникам будівельної галузі – про вимоги безпеки під час виконання будівельно-монтажних робіт

14 вересня 2021

Фахівці відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв`язку Управління Держпраці у Хмельницькій області під час семінару розповіли працівникам ТОВ «БК «Нова Будова» та ТОВ «БК «Нова Будова-2012»  про вимоги безпеки  під час виконання будівельно-монтажних робіт.

В ході семінару приділено поглиблену увагу  новоприйнятим нормативно-правовим актам з охорони праці. Зокрема, роз’яснені правила, що стосуються виконання будівельно-монтажних робіт, мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках, експлуатації вантажопідіймальної техніки, виконання робіт на висоті та в замкнутому просторі, які безпосередньо стосуються суб’єктів господарювання.

Наголошено, що роботодавець, який має намір виконувати роботи з підвищеною небезпеки, експлуатувати обладнання, повинен забезпечити утримання обладнання у справному стані та безпечну експлуатацію шляхом організації належного технічного обслуговування та технічного огляду.

Порушено питання щодо дотримання працівниками технологій виконання робіт та інших нормативно-правових документів з питань охорони праці, не допущення до роботи осіб, які не пройшли медичних оглядів, інструктажів і не мають посвідчень та знаходяться в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

Охарактеризовано стан виробничого травматизму на підприємствах будівельної галузі Хмельниччини за 7 місяців поточного року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року та звернутоувагу на основні профілактичні заходи з метою попередження виробничого травматизму та аварійних ситуацій.  

За результатами проведеного семінару працівникам будівельних підприємств рекомендовано:

– впроваджувати на підприємстві ризико-орієнтовний підхід до системи управління охороною праці;

– здійснювати постійний контроль за станом охорони праці та трудовою дисципліною на виробничих об’єктах, будівельних майданчиках;

– контролювати проведення щорічного навчання з питань охорони праці та безпечного виконання робіт підвищеної небезпеки для посадових осіб та працівників;

– забезпечити відповідно до норм видачу спецодягу, ЗІЗ, мийних та знешкоджуючих засобів для працівників;

– враховувати метеорологічні умови, а також стан здоров`я працівників, які виконують роботи на висоті.