gov.ua Державні сайти України
Пошук

Хмельниччина: 31 неоформлений працівник – результат інспекційних відвідувань у січні

01 лютого 2021

Інспекторами праці Управління Держпраці у Хмельницькій області впродовж січня 2021 року проведено 22 інспекційних відвідування у суб’єктів господарювання, в ході яких вивчалось питання оформлення трудових відносин. Під час відвідувань встановлено грубе порушення трудового законодавства в частині оформлення трудових відносин стосовно 31 працівника.

Зокрема, у 90% випадків – допущені до роботи без належного укладання трудових договорів працівники закладів харчування, торгівлі та надання послуг.

На сьогодні саме у суб’єктів господарювання сфери торгівлі, швейного виробництва, діяльності готелів, ресторанів, транспорту та кур’єрської доставки, сільського господарства та будівництва першочергово проводитимуться відвідування стосовно детінізації праці. Насамперед такі відвідування охоплять міста обласного значення, територіальні громади з найбільшою густотою населення.

Використовуючи неофіційне працевлаштування, недобросовісні роботодавці позбавляють працівників гідних умов праці, належної пенсії у майбутньому та відповідних соціальних гарантій.

Управління Держпраці у Хмельницькій області нагадує, що допуск працівника до роботи без належного оформлення карається штрафом у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, а до юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої – третьої груп, застосовується попередження. Вчинення порушення повторно протягом двох років з дня виявлення порушення – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати.