gov.ua Державні сайти України
Пошук

Херсонщина: завершено технічне розслідування аварії, пов’язаної з використанням газу в побуті

14 квітня 2020

У продовж лютого – березня 2020 року комісією ГУ Держпраці у Херсонській області проведено технічне розслідування аварії, пов’язаної з використанням газу в побуті, що сталася 16.02.2020 р. в одноповерховому приватному житловому будинку в смт Чаплинка Херсонської області, внаслідок якої загинув власник будинку.  Згідно з довідкою КУ «Бюро судово-медичної експертизи» Херсонської обласної ради, смерть настала від отруєння чадним газом (карбоксігемоглобін у крові 68%).

Технічною причиною настання нещасного випадку є потрапляння димових газів, насичених чадним газом, до приміщення кухні та житлової кімнати через порушення герметичності місця з’єднання коаксіального димоходу з конвектором. Утворення чадного газу відбулося в результаті порушення умов повітрообміну в коаксіальному димоході, у зв’язку зі зміщенням з’єднання внутрішнього димохідного патрубку з вхідним адаптером камери згоряння конвектору на 30 – 50 мм.

Власник житлового будинку намагався самостійно відремонтувати газовий конвектор, що призвело до порушення з’єднання вказаних патрубків та витоку природного газу на різьбових з’єднаннях.

Організаційними причинами аварії є порушення вимог п. 5.4. глави 5 розділу V НПАОП 0.00-1.76-15 «Правила безпеки систем газопостачання» та розділу 9 «Керівництва з експлуатації газових конвекторів АОГК» (розроблене заводом-виробником), власником газифікованого  житлового будинку, де сталася аварія, зокрема не були забезпечені умови для технічного обслуговування системи газопостачання природним газом. При цьому технічне обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання зазначеної системи газопостачання повинно здійснюватись відповідно до вимог документації з експлуатації заводів-виробників газового обладнання на договірних засадах.

Власник не забезпечив утримання систем газопостачання відповідно до вимог чинного законодавства України, чим порушив вимоги пункту 3.2 розділу ІІІ НПАОП 0.00-1.76-15 «Правила безпеки систем газопостачання» та п. 5.1, п. 5.2 «Керівництва з експлуатації газових конвекторів АОГК», а саме:

– експлуатація газового конвектора при наявності витоку газу, що є порушенням вимог пп. 2 п. 5.2 «Керівництва з експлуатації газових конвекторів АОГК»;

– самовільне виконання загиблим ремонтних робіт щодо газового конвектора АОГК-3, що є порушенням вимог пп. 6 п. 5.2 «Керівництва з експлуатації газових конвекторів АОГК»;

– експлуатація газового конвектора АОГК-3 без обшиви, що є порушенням вимог пп. 7 п. 5.2 «Керівництва з експлуатації газових конвекторів АОГК».