gov.ua Державні сайти України
Пошук

Херсонщина: інформаційна нарада з сільгосптоваровиробниками щодо оформлення трудових відносин на сезонні роботи

14 червня 2019

У залі засідань Бериславської районної державної адміністрації, за участі головного державного інспектора з питань праці, відбулась інформаційна нарада з сільгосптоваровиробниками Бериславського району Херсонської області з питань зайнятості населення, прозорості оформлення трудових відносин та контролю в сфері оплати праці, реалізації напрямів Урядової програми підтримки агропромислової сфери у 2019 році та співпраці сільгосптоваровиробників району з Херсонським обласним центром з гідрометрології.

Під час заходу інспектор праці зазначила, що сезонними вважаються роботи, які внаслідок природних і кліматичних умов можуть виконуватися лише протягом певного періоду (сезону), але не більше 6 місяців.

«Сезонний трудовий договір є різновидом строкового трудового договору. Він укладається на строк, який не перевищує тривалості сезону, що, у свою чергу, не може перевищувати шести місяців.

Слід зазначити, що при укладенні сезонного трудового договору роботодавець зобов’язаний попередити працівника про сезонний характер роботи, що відображається в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу, у якому зазначається, що даний працівник приймається саме на сезонну роботу.

Також необхідно мати на увазі, що при укладенні сезонного договору не встановлюється випробувальний термін», – наголосила інспектор праці.

На завершені фахівець з питань праці нагадала присутнім, що відповідно до ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.