gov.ua Державні сайти України
Пошук

Херсонщина: фахівці Управління Держпраці розповіли майбутнім випускникам про переваги офіційного працевлаштування

06 жовтня 2017

У рамках реалізації пілотного проекту МОП з подолання незадекларованої праці фахівці ГУ Держпраці у Херсонській області провели більше тисячі роз’яснювальних заходів для суб’єктів господарювання Херсонщини щодо переваг офіційного працевлаштування, основна мета яких – запобігти порушенню роботодавцем законодавства про працю, поінформувати працівників про їх трудові права.

Зокрема, організовано семінари для студентів старших курсів та викладачів професійно-технічних училищ: ДНЗ «Вище професійне училище № 2 м. Херсона», Архангельського професійного аграрного ліцею Високопільського району та Херсонського гідрометеорологічного технікуму.

Головний державний інспектор ГУ Держпраці у Херсонській області Світлана Шевцова, виступаючи перед студентами, наголосила на негативних наслідках неофіційного працевлаштування: «Легалізація праці лишається найбільш актуальною проблемою українського суспільства. На жаль, чимало працівників нашої області живуть сьогоденням, віддаючи перевагу тимчасовій вигоді. Більшість найманих працівників не розуміють, що відсутність правового регулювання трудових відносин робить громадянина незалежної держави рабом». Вона пояснила молодим людям, які невдовзі влаштовуватимуться на свою першу роботу, що оформлення трудових відносин у законодавчо встановленому порядку гарантує державний захист від незаконного звільнення, безпечні і здорові умови праці, право на відпочинок, своєчасну легальну заробітну плату.

Слухачі отримали інформацію про процедуру укладання трудового договору та необхідні для цього документи, а також про те, що випускник професійно-технічного училища може бути влаштованим на роботу без проходження випробувального терміну відповідно до ст. 26 КЗпП України: «Випробування не встановлюється при прийнятті на роботу … молодих робітників після закінчення професійних навчально-виховних закладів».

На думку головного державного інспектора Олексія Головацького, формування правової свідомості населення – поступовий процес. Виховання поваги до легальної праці слід розпочинати саме з навчальних закладів, тоді в майбутньому не доведеться ліквідовувати наслідки порушень трудового законодавства: «Молодь, ризикуючи, погоджується на неофіційні трудові відносини, оскільки для неї у пріоритеті досвід роботи та швидкі гроші. Ми хочемо пояснити студентам, що працівник, який отримує зарплату неофіційно, повністю беззахисний перед роботодавцем, адже домовленість про її розмір жодним чином не зафіксована і роботодавець платить її до тих пір, поки йому це вигідно. Майбутнім спеціалістам слід взяти до уваги, що «тіньові» трудові відносини позбавляють їх соціальної страховки, не кажучи вже про оплату лікарняного і відпустки».