gov.ua Державні сайти України
Пошук

Харківський окружний адміністративний суд визнав законною постанову ГУ Держпраці у Харківській області про накладення штрафу

27 липня 2020

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 15.07.2020 року у задоволенні адміністративного позову ФОП Б. щодо скасування постанови про накладення штрафу у розмірі 125 190 гривень відмовлено у повному обсязі. В позовній заяві позивач стверджував, що до нього має бути застосовано попередження.

В жовтні 2019 року посадовими особами ГУ Держпраці у Харківській області було проведено захід державного контрою у формі інспекційного відвідування, в ході якого було встановлено факт перебування працівника, що працював в інтересах суб’єкта господарювання ювеліром без належного оформлення трудових відносин. Одночасно, суб’єкт господарювання не заперечував, що зазначена особа є його неофіційно оформленим працівником, який проходить стажування.

Судом було встановлено, що станом на момент проведення інспекційного відвідування ФОП Б. не було виконано приписи ч. 3 ст.24 КЗпП України у відношенні вищезгаданого працівника, не було належним чином оформлено з останнім трудові відносини.

Одночасно, позивачу було відмовлено у задоволенні вимоги щодо зміни міри юридичної відповідальності обраної владним суб’єктом під час винесення постанови про накладення штрафу. Так, суд зазначив, що застосовуючи до позивача штраф у розмірі тридцяти мінімальних заробітних плат Управління Держпраці не порушило його права бути притягненим до відповідальності за нормами чинного законодавства та діяло виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Враховуючи викладене, постанова про накладення штрафу відповідає нормам закону та Управлінням Держпраці виконано обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення.

Отже, суб’єкту господарювання доведеться сплатити штраф у розмірі  понад 125 тисяч гривень.