gov.ua Державні сайти України
Пошук

Харківський окружний адміністративний суд підтримав правову позицію ГУ Держпраці у Харківській області

15 листопада 2019

За використання неоформленої праці найманих працівників ТОВ «ЕВК-Україна» має сплатити штраф на загальну суму 1 126 710 грн.

У квітні 2019 року фахівцями Головного управління Держпраці у Харківській області було розпочато захід державного контролю у формі інспекційного відвідування Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕВК- Україна».

Інспекторами праці встановлено факт допуску до роботи, за адресою здійснення господарської діяльності суб’єкта відвідування, дев’яти працівників без належного оформлення трудових відносин. У даному разі роботодавцем порушено вимоги частини 3 статті 24 Кодексу законів про працю України.

Не погодившись з результатами інспекційного відвідування ТОВ «ЕВК -Україна» звернулось до Харківського окружного адміністративного суду про скасування результатів заходу контролю.

Свою правову позицію суб’єкт господарювання аргументував тим, що між підприємством та фізичними особами укладені договори про надання інформаційно-консультативних послуг. Відповідно до цих угод, встановлені в ході інспекційного відвідування особи, перебували на стажуванні у суб’єкта господарювання. Слід зазначити, що відповідно до зазначених договорів саме «особи, що стажувались» здійснювали фінансові операції.                                          Харківський окружний адміністративний суд зауважив: «діюче законодавство забороняє вчиняти дії, спрямовані на приховування фактично існуючих трудових відносин. Дії ТОВ «ЕВК-Україна» щодо надання трудовому договору форми цивільно-правового перешкоджають реалізації працівником права на працю, гарантованого Конституцією України та Кодексом законів про працю України».