gov.ua Державні сайти України
Пошук

Харківщина: підприємству, на якому працювали понад 100 неоформлених працівників доведеться сплатити майже 13 млн грн штрафу

17 лютого 2021

В листопаді 2019 року, під час проведення інспекційного відвідування суб’єкта господарювання, який надає допоміжні послуги у лісовому господарстві, інспекторами праці ГУ Держпраці у Харківській області було виявлено 101 працівника без належного оформлення трудових відносин.

Встановлені особи виконували лісокультурні роботи: підготовка ґрунту, посів і садіння лісу, догляд за лісовими культурами, робота в лісорозсадниках; лісозахисні і протипожежні роботи  – боротьба з шкідниками і хворобами лісу, прокладання мінералізованих смуг, чергування на пожежних вишках, також роботи пов’язані з підвищеним ризиком для здоров’я, роботи передбачені Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників тощо.

За результатами заходу державного контролю було винесено постанову про накладення штрафу на суб’єкта господарювання у розмірі 12 644 190, 00 грн (дванадцять мільйонів шістсот сорок чотири тисячі сто дев’яносто гривень). 

Суб’єкт господарювання звернувся до суду про скасування результатів заходу контролю, свою правову позицію аргументував тим, що між ним та встановленими особами було укладено цивільно-правові договори. Суд підтримав правову позицію суб’єкта господарювання та визнав протиправною постанову про накладення штрафу.

Не погодившись з відповідним рішенням, Управління Держпраці в апеляційному порядку оскаржило рішення та довело правомірність постанови про накладення штрафу на суб’єкта господарювання. Другим апеляційним адміністративним судом скасовано рішення Харківського окружного адміністративного суду.

Таким чином, суб’єкту господарювання доведеться сплатити штраф у сумі майже 13 млн гривень.