gov.ua Державні сайти України
Пошук

Харківщина: апеляційний адміністративний суд підтримав правову позицію ГУ Держпраці

25 травня 2020

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 03.02.2020 року у задоволенні адміністративного позову ТОВ «АВЄГА» відмовлено у повному обсязі.

За приписами ст. 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку він вільно погоджується. Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

Відповідно до ч.2 ст. 3 КЗпП України працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.

Судом було встановлено, що нехтуючи приписами норм чинного законодавства України, роботодавцем було допущено до роботи чотирьох працівників без належного оформлення трудових відносин. Таким чином, дії Головного управління Держпраці у Харківській області по складанню розпорядчих документів та постанови про накладення штрафу від 20.05.2019 року у відношенні ТОВ «АВЄГА», а також міра юридичної відповідальності на підставі абз.2 ч.2 ст.265 КЗпП України у даному конкретному випадку була обрана владним суб’єктом правильно та цілком узгоджується з обставинами фактичної дійсності.

Не погодившись із рішенням суду першої інстанції ТОВ «АВЄГА» звернулося до Другого апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою на вищезазначене рішення.

Оцінивши всі доводи апеляційної скарги та заперечення проти останньої колегія суддів вирішила, що судом першої інстанції під час винесення рішення від 03.02.2020 року було повно, всебічно та неупереджено виконано процесуальний обов’язок зі збору доказів, вивчено усі доводи позову та заперечень проти позову, досліджено кожен доказ по справі окремо та в їх сукупності, проаналізовано належним чином зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовували спірні правовідносини та як наслідок було прийнято справедливе та неупереджене рішення від 03.02.2020 року, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, викладених у зазначеному рішенні, а тому останнє  не підлягає скасуванню.

Так, Головним управлінням Держпраці у Харківській області було доведено наявність на підприємстві порушення приписів ч. 3 ст. 24 КЗпП України.

Отже, суб’єкту господарюванню доведеться сплатити штраф у розмірі 500 760 гривень.