gov.ua Державні сайти України
Пошук

Івано-Франківщина: підсумки роботи Управління Держпраці за ІІІ квартали 2019 року

04 листопада 2019

Відбулося засідання колегії Управління Держпраці в Івано-Франківській області, в якій взяли участь Ігор Росипайло – начальник Управління Держпраці в Івано-Франківській області, Ігор Басюк – голова ради профспілок Івано-Франківської області, Андрій Левкович – депутат Івано-Франківської обласної ради, Президент Івано-Франківської торгово-промислової палати, Василь Скригунець – заступник голови обласного об’єднання організацій роботодавців, Ігор Якимів – начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області, Володимир Чернецький – начальник Управління ДСНС України в Івано-Франківській області, Юрій Якимишин – начальник ГУ ДПС в Івано- Франківській області, Василь Цимбалюк – директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості, інші члени колегії, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, керівники навчально-курсових комбінатів, а також представники підприємств-боржників та підприємств, на яких трапились нещасні випадки.

Підбиваючи підсумки роботи за ІІІ квартали 2019 року начальник Управління Ігор Росипайло повідомив: «Інспекторами праці Управління проведено 385 контрольних заходів щодо дотримання законодавства про працю і 1284 заходи превентивної та роз’яснювальної роботи в трудових колективах підприємств всіх форм власності області, юридичних і фізичних осіб».

Щодо стану охорони праці на підприємствах області за 9 місяців 2019 року спеціалістами Управління Держпраці проведено перевірок додержання законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки у 395 суб’єктів господарювання та 842 перевірки виробничих об’єктів. Видано 415 дозволів та 67 дозволів продовжено. Рівень травматизму, порівняно із аналогічним періодом минулого року зменшився на 19 нещасних випадків.

«Що стосується судової практики, то у звітному періоді, порівняно з аналогічним періодом минулого року, у 4 рази зменшилась кількість винесених постанов, що свідчить про лібералізацію відносин з бізнесом. Проте наша позиція щодо роботодавців, які використовують нелегальну працю, і надалі буде незмінно жорсткою», – наголосив Ігор Росипайло.

За ІІІ квартали 2019 року винесено 90 постанов про накладення фінансових санкцій. Всього 30% з них оскаржено, а лише кожна десята – не на користь Управління.

Також було обговорено механізм застосування нового Порядку здійснення державного контролю та  нагляду за додержанням законодавства про працю постанова КМУ від 21.08.2019р №823 та нового Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві постанова КМУ від 17.04.2019р №337.

У активному діалозі зі всіма членами колегії обговорили подальше проведення спільних превентивних заходів, спрямованих на поліпшення стану додержання законодавства з охорони праці, про працю, у тому числі і щодо неоформлених трудових відносин.