gov.ua Державні сайти України
Пошук

Інспектори праці допомогли мобілізованому працівнику зберегти робоче місце та заробітну плату

14 червня 2022

Андрій ( ім’я змінено) тривалий час працював механіком в автотранспортному підприємстві у Полтаві. Маючи досвід проходження строкової служби в армії, в ході проведення мобілізації отримав повістку. У центрі комплектування чоловіку сказали збирати речі, адже найближчими днями його планують відправити у зону бойових дій.

Андрій повідомив про це роботодавця, а через три дні – вирушив захищати батьківщину.

Від побратимів чоловік дізнався, що за ним має зберігатися робоче місце та середній заробіток, тому вирішив подзвонити на роботу, щоб усе розпитати. Проте у відділі персоналу йому повідомили, що після двох днів відсутності на робочому місці, його звільнили за прогул без виплати компенсації.

Дружина воїна, не розуміючи правової підстави для такого рішення роботодавця, звернулась до Управління Держпраці у Полтавській області.

Інспектори праці у телефонному режимі зв’язались із директором автотранспортного підприємства, аби з’ясувати всі обставини цієї справи.

Посадовці нагадали роботодавцю, що відповідно до ст. 119 Кодексу законів про працю України, за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб – підприємців, у яких вони працювали на час призову.

Керівник підприємства запевнив інспекторів, що працівника не звільнено та пояснив, що необхідно надати документи для пояснення причини відсутності на робочому місці (з центру комплектування).

Дружина Андрія дослухалася до порад інспекторів та віднесла довідки з центру комплектування на роботу чоловіка. Згодом йому нарахували відповідні кошти.

Покарання для роботодавця не передбачено, адже він виконав вимоги закону добровільно.