Як знизити рівень виробничого травматизму? – обговорили під час наради з посадовими особами одного із найбільших торгово-розважальних центрів Тернополя
18 липня 2019У торгово-розважальному центрі «Подоляни» відбулась нарада з адміністрацією щодо попередження виробничого травматизму у соціально-культурній сфері, зокрема, і у торгівлі, участь у якій взяв начальник відділу Управління Держпраці у Тернопільській області Петро Гичка.
У соціально-культурній сфері упродовж 2018 року на підприємствах Тернопільської області травмувалось 20 осіб, 1 з них – смертельно. З початку 2019 року травмувались вже 7 осіб.
«Важливо забезпечити своєчасне проведення інструктажів з охорони праці, навчання та перевірки знань, за необхідності – надання засобів індивідуального захисту, перевірку технічного стану технологічних засобів, організації робочих процесів. Проходження перед- та післярейсових медоглядів водіїв, проведення технічних оглядів транспортних засобів та дотримання правил безпеки дорожнього руху на дорогах», – зазначив Петро Гичка.
Петро Гичка звернув увагу присутніх на особливості процедури проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, щорічному обов’язковому медичному огляді осіб віком до 21 року, необхідності проведення психофізіологічної експертизи та атестації робочих місць за умовами праці.
Проаналізував нещасні випадки, наголосив на покращенні умов праці та здійсненні профілактики виробничого травматизму працівників, нагадав про введення з 1 липня 2019 року нового Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійний захворювань та аварій на виробництві. Зокрема, за новим Порядком змінились терміни надання повідомлень про настання нещасного випадку – роботодавець зобов`язаний протягом двох годин повідомити Держпраці з використанням засобів зв`язку та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії повідомлення. Розслідування нещасного випадку проводиться протягом п`яти робочих днів з дня утворення комісії, а спеціальне розслідування нещасного випадку – 15 робочих днів.