gov.ua Державні сайти України
Пошук

Як завдяки інспектору праці водію повернули трудову книжку і відшкодували виплати за час її затримки

21 грудня 2021

Олександр (ім’я змінене) майже п’ять років пропрацював водієм-експедитором у ФОП, який має заклад громадського харчування і продовольчу крамницю на Київщині. Товар доводилося доставляти щодня, тож роботи вистачало та й оплата хлопця влаштовувала.

Працював без перерви навіть під час карантину, адже продовольчий магазин не припиняв роботу. Та сталося так, що у зв’язку із особистими обставинами, хлопець змушений був переїхати в інше місто. Коли він прийшов до підприємця за розрахунком, йому пообіцяли віддати трудову книжку згодом.

За час тривалого переїзду Олександр спробував ще кілька разів забрати документи, але чув у відповідь різні відмови. Майже три місяці хлопець намагався самостійно вирішити питання, але безрезультатно. Тоді йому порадили звернутися за допомогою до ГУ Держпраці у Київській області.

Під час перевірки підприємця підтвердився факт невидачі трудової книжки. Інспектори зобов’язали роботодавця повернути працівнику трудову книжку та компенсувати виплати у вигляді середньомісячної зарплати за час її затримки.