gov.ua Державні сайти України
Пошук

Як молодому підприємцю вдалось законно розпочати свою діяльність

27 квітня 2021

Юрій нещодавно закінчив університет по спеціальності «Бізнес та адміністрування» та прийшов час підшукувати роботу. Ще з студентських років знав, що хоче займатися власною справою, створювати робочі місця для жителів свого невеликого містечка на Хмельниччині. Багато знань для цього здобув в університеті, але ще більше виникало питань в процесі підготовки до здійснення діяльності.

«Як прийняти на роботу працівників? Як укласти з ними трудовий договір? Чи варто його укладати? Що таке цивільно-правовий договір? Як законно прийняти найманих працівників, щоб у них були усі соціальні гарантії?».

Одного разу він вирішив звернутись за допомогою і порадою до досвідченого знайомого, який уже давно займається підприємницькою діяльністю. Він порадив Юрію з цими та іншими питаннями звернутись до територіального Управління Держпраці, надавши йому листівку, яку нещодавно залишив інспектор праці при проведенні інформаційно-роз’яснювальної роботи.

Молодий підприємець одразу зателефонував до інспектора праці задля того, щоб отримати відповіді на свої питання. Інспектор Управління Держпраці у Хмельницькій області, роз’яснив основні вимоги при оформленні найманих працівників: працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, а також оформлення наказу підприємцем про прийняття на роботу відповідного працівника, крім того, обов’язковим є повідомлення органу ДФС про такий прийом. Передусім таких дій з боку роботодавця вимагає трудове законодавство.

Згодом Юрій прийняв на роботу працівників, оформивши трудові відносини згідно з законодавством. Чоловік щасливий, що прозоро здійснюєсвою підприємницьку діяльність: офіційно виплачує працівникам заробітну плату, сплачує податки і єдиний соціальний внесок, а його працівники мають усі соціальні гарантії встановлені трудовим законодавством.