gov.ua Державні сайти України
Пошук

Як інспектори праці Волинської області допомогли роботодавцю і працівнику «вийти на світло»

09 березня 2021

Фізична особа-підприємець Марія (ім’я змінено) нещодавно відкрила квіткову крамницю у Ковелі. За браком попереднього досвіду в бізнесі вона не знала про свій обов’язок оформлювати трудові відносини з працівниками. Саме тому вона наймала продавців без укладання трудового договору.

Коли одного дня до крамниці навідався інспектор праці, Марія злякалася. На її подив інспектор прийшов не з перевіркою, а для бесіди. Він доступно розповів про переваги декларування праці, надав інформаційні буклети і відповів на запитання.

«Здебільшого я торгую сама, але інколи залучаю помічників. Після роз’яснень інспектора вирішила оформити одного працівника. Відтепер я можу проводити закупівлю товарів, вирішувати власні справи і зайвий раз не хвилюватися. У майбутньому також укладатиму трудові договори, а в разі виникнення запитань – звертатимуся за консультацією до Держпраці», – каже Марія.

Підписавши трудовий договір, Марія одним пострілом вбила двох зайців: полегшила собі ведення бізнесу і забезпечила комфортніші умови для продавчині. І хоча спочатку працівницю оформлення трудових відносин не хвилювало, невдовзі вона відчула різницю.

«Інспектор праці розповів мені, що без трудового договору я втрачу стаж, не матиму відпустки, а в разі хвороби не отримаю лікарняний. Тому я відразу погодилася на пропозицію роботодавця укласти трудовий договір. І нітрохи про це не шкодую. Я офіційно оформлена, вчасно отримую зарплату і захищена від незаконного звільнення. Без сумніву, задекларована праця це набагато краще!», – вважає працівниця.

Задекларована праця має безліч переваг як для роботодавців, так і для працівників, але не всі про них знають. Дізнайтеся більше про переваги задекларованої праці на сайті Держпраці.