gov.ua Державні сайти України
Пошук

Фахівці ГУ Держпраці в Одеській області проконсультували працівників приватних підприємств «Побутгаз» і «ГАЗ ХАУС ОЮ» щодо змін в нових законодавчих документах

26 липня 2019

Фахівці Головного управління Держпраці в Одеській області взяли участь у семінарах-нарадах з питань охорони праці у ПП «Побутгаз» і «ГАЗ ХАУС ОЮ». Темою проведення семінарів-нарад було набрання чинності з 01.07.2019 р Постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337 про Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві. Також було звернуто увагу на вимоги ДБН В.2.5.20:2018 Газопостачання.

У семінарах-нарадах брали участь працівники підприємств, які виконують роботи з монтажу, демонтажу, налагодження, ремонту, технічного обслуговування устаткування підвищеної небезпеки, у тому числі обстеження, ремонт та чищення димових та вентиляційних каналів.

Головний державний інспектор Павло Нефьодов повідомив присутнім про зміни в Порядку проведення розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. Зокрема, повідомлення про нещасний випадок надається територіальному органові Держпраці за місцем настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), а у разі настання нещасного випадку внаслідок події (аварії, катастрофи тощо) під час руху транспортних засобів усіх видів — за місцем реєстрації підприємства (установи, організації). Термін надання повідомлення про нещасний випадок: протягом двох годин з використанням засобів зв’язку та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії згідно з установленою формою.

Новим Порядком збільшено строк розслідування нещасних випадків. Тепер він становить 5 робочих днів, а у разі проведення спеціального розслідування — 15 робочих днів.

Представник Головного управління проінформував про розширений перелік нещасних випадків, які підлягають спеціальному розслідуванню, утворення комісій із розслідувань на підприємстві, у ФОП, та спеціальних комісій Держпраці, обставини, за яких нещасний випадок визнається пов’язаним з виробництвом, удосконалену процедуру розслідування тощо.

Також головний державний інспектор роз’яснив учасникам семінарів-нарад вимоги ДБН В.2.5.20:2018 Газопостачання, а саме внутрішнє влаштування газопостачання, пункти редукування газу та ін.

По закінченні семінарів-нарад Павло Нефьодов відповів на задані питання.