gov.ua Державні сайти України
Пошук

Фахівці ГУ Держпраці у Харківській області під час проведення семінарів акцентують увагу на впровадженні ризикоорієнтованого підходу

08 квітня 2019

У березні 2019 року для фахівців ГУ Держпраці у Харківській області було проведено семінар на тему: «Системи управління гігієни та безпеки праці (ГіБП) на основі керування ризиками. Вимоги стандарту ISO 45001:2018». Головною метою заходу стало впровадження ризикоорієнтованого підходу у сфері нагляду (контролю). Інспектор повинен не тільки виявити порушення вимог Закону України «Про охорону праці», а і попередити можливі ризики виникнення травматизму на виробництві.

Для цього фахівці відділу нагляду в АПК та СКС проводять семінар-наради з керівництвом та працівниками суб’єктів господарювання, на яких здійснюють планові заходи нагляду (контролю).

Так, інспекторами відділу було проведено семінар-нарада в СФГ «Вікторія» на тему «Правила охорони праці у сільськогосподарському виробництві». Оскільки більшість підприємств Харківської області здебільшого спеціалізуються на вирощуванні та реалізації злакових та технічних культур, семінар був орієнтований на запобігання ризиків травмування та вимог безпеки під час одержання продукції рослинництва (розділ V НПАОП 01.0-1.02-18).

На ДП “Куп’янське лісове господарство” з працівниками підприємства був проведений захід щодо запобігання травматизму під час визначення на місцевості меж лісосіки та під час приземлення небезпечних дерев (розділи 1 та 4 НПАОП 02.0-1.04-05 Правила охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості).

У відділі освіти Краснокутської РДА відбувся семінар на тему «Правила безпеки під час трудового навчання і літніх практичних робіт учнів Х-ХІ класів загальноосвітніх навчальних закладів у сільськогосподарському виробництві».

 Відділом нагляду в будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку продовжується цикл практичних семінарів на тему: «Безпечне виконання робіт на висоті». Так інспекторами було організовано та проведено семінар-нараду з працівниками ТОВ «Агроінвестиційна група».

На АТ «Світло Шахтаря» проведено захід на тему здійснення ремонту обладнання на висоті, а саме механізмів підіймання вантажу мостових кранів.

Було приділено увагу щодо здійснення ремонту, а також необхідності надання наряду – допуску для проведення цих робіт на місці експлуатації вантажопідіймальних кранів, що здійснюється у порядку, визначеному суб’єктом господарювання.

Також на ТОВ «ЖИЛСТРОЙ-3» на місцях виконання робіт для працівників підприємства проведено практичний семінар на тему: «Порядок організації і виконання робіт на висоті під час здійснення будівництва».

Інспектором відділу проведено семінар на ДП «Куп’янське лісове господарство» на тему: «Організація проведення безпечних робіт вантажопідіймальними кранами». Під час проведення семінару була приділена увага на розробку технологічних карт під час проведення вантажно-розвантажувальних робіт лісу кругляку, а також відвантаження деревини після її обробки. Розглядались питання навчання з питань охорони праці, інструктажів на робочому місці та знання «Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання» (НПАОП 0.00-1.80-18).

Фахівцем відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг проведено виїзну консультацію для фізичної особи-підприємця – Маслової О.А. та присутнім, яка розповсюджує засоби індивідуального захисту, машини та устаткування.

Під час заходу були висвітлені основні вимоги Закону України від 02.12.2010 № 2735-VI «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», Закону України від 02.12.2010 № 2736-VI «Про загальну безпечність нехарчової продукції», постанови КМУ від 27.08.2008 № 761 «Про затвердження Технічного регламенту засобів індивідуального захисту», постанови КМУ від 30 січня 2013 р. № 62 «Про затвердження Технічного регламенту безпеки машин», постанови КМУ від 28.12.2016 № 1069 «Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд», постанови КМУ від 30.12.2015 № 1184 «Про затвердження форми, опису знака відповідності технічним регламентам, правил та умов його нанесення» та інших нормативних актів.

Головним державним інспектором відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму спільно з представниками Управління соціального захисту населення Харківської райдержадміністрації та Харківського відділення Фонду соціального страхування України в Харківській області проведено семінар з посадовими особами та працівниками відділу благоустрою Мереф’янської міської ради у присутності мера м. Мерефа Веніаміна Сітова на тему: «Про стан і причини виробничого травматизму в 2018 році та з початку 2019 року, у тому числі, в житлово-комунальному господарстві, заходи щодо його профілактики». Було висвітлено питання дотримання вимог безпеки під час виконання робіт, порядок атестації робочих місць, охорона праці жінок, інвалідів, своєчасне проведення медичних оглядів працівників, навчання з питань охорони праці та інші актуальні питання.

Також було проведено семінар з працівниками підприємств Харківщини на базі ДП УКК «Харківжитлобуд». Під час проведення семінару розглядались основні вимоги законів «Про охорону праці», «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Постанови КМУ «Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві».

Відділом нагляду в машинобудуванні та енергетиці з метою профілактики електротравматизму та вдосконалення здійснення державного нагляду за додержанням вимог законодавства та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки було проведено робочу зустріч з колективом ТОВ “Будліт” щодо вимог Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, що виконуються за нарядами, розпорядженнями і в порядку поточної експлуатації.

Були проведені семінари з працівниками Центральної диспетчерської служби КП «Харківські теплові мережі» та КП «Чугуївтепло», з електротехнічним персоналом ТОВ «Лозівський ковальсько-механічний завод» на тему: «Превентивні заходи щодо зменшення виробничого травматизму на виробництві». Під час проведення заходів звернено увагу на виконання нормативно-правових актів з охорони праці.

Також з метою здійснення ефективної профілактичної роботи створення безпечних умов праці інспектор відділу надав консультації працівникам та спеціалістам КЗОЗ «Лозівське територіальне медичне об’єднання «Лозівська міська лікарня» з питань навчання та перевірки знань з питань охорони праці.

Відділом нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки був проведений семінар з працівниками підприємства ТОВ «Ековолокно» на тему: Безпечне виконання робіт при утилізації відсортованих матеріалів». Під час зустрічі фахівцями відділу було вказано на першочергові завдання у роботі фахівців підприємства з охорони праці, зокрема, це – питання охорони праці, попередження виробничого травматизму та формування культури охорони праці. Проаналізували актуальні зміни, що відбулися у нормативно-правовій базі з охорони праці. Було обговорено питання нових підходів до удосконалення системи управління охороною праці на підприємстві.