gov.ua Державні сайти України
Пошук

Фахівці Держпраці на семінарі для представників галузевих профспілок Полтавської області проаналізували стан травматизму в регіоні

25 липня 2019

На базі Полтавської обласної ради профспілок за участі спеціалістів полтавського Управління  Держпраці та представників галузевих профспілок регіону відбулась семінар-нарада. Про загальний травматизм на підприємствах Полтавської області та про вимоги щодо нового Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві доповідав завідувач сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Анатолій Демченко:

“За перше півріччя 2019 року у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року на підприємствах, підконтрольних Управлінню, кількість потерпілих працівників від нещасних випадків на виробництві збільшилася на 15%: 73 випадки у 1 півріччі 2018 та 84 – у першому півріччі 2019. Збільшилась і кількість нещасних випадків із смертельним наслідком: 7 у першому півріччі поточного року проти 5 у минулому. Протягом 1-го півріччя 2019 року було організовано проведення 37 спеціальних розслідувань нещасних випадків, за аналогічний період минулого року – 31 “.

За статистичними висновками, як зазначив Анатолій Демченко, найвищий рівень виробничого травматизму спостерігався серед працівників віком від 40 до 57 років. Найчастіше нещасні випадки ставались у понеділок – з 09.00 до 12 години, четвер та п’ятницю з 14.00 до 18.00. На тих підприємствах, де позмінний графік роботи пов’язаний з безперервним процесом, – небезпечним за статистикою днем є субота.

Найчастіше травмувались працівники таких професій, як: слюсар-ремонтник, токар, фрезерувальник, будівельник, підсобний робітник, тракторист, водій автотранспортних засобів, електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування.

“Під час вивчення матеріалів розслідування (спеціального), узагальнення Актів форми Н-5 та Н-1 нещасного випадку встановлено, що нещасні випадки на виробництві стаються в основному внаслідок порушення законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, – наголосив Анатолій Демченко – значущими факторами настання нещасних випадків є й такі чинники: незадовільна організація робочих місць і безпечного виконання робіт, порушення технологічної та трудової дисципліни, безвідповідальність керівників виробництва і безпосередніх виконавців у питаннях дотримання вимог чинних нормативних актів та інструкцій з охорони праці”.

Розглянувши статистичні дані, фахівці зосередили увагу учасників семінару на основних напрямах роботи та повноваження профспілок. Наглядовцями було наголошено, що саме профспілки здійснюють представництво та захист їх членів в питаннях охорони праці, контролюють створення безпечних та нешкідливих умов праці на виробництві, а також беруть участь у розслідуванні причин нещасних випадків і профзахворювань на виробництві.

З метою запобігання нещасним випадкам на виробництві, створення на робочому місці умов праці відповідно до вимог нормативно-правових актів, а також забезпечення додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці, було запропоновано здійснити перелік дієвих заходів. Серед них, наприклад, своєчасне виявлення можливості виникнення небезпечних ситуацій на виробництві, попередження працюючих про їх наявність та забезпечення усунення причин, що призводять до нещасних випадків; посилення контролю з боку інженерно-технічних працівників за безпечним веденням робіт згідно з вимогами затвердженої технічної документації; забезпечення застосування засобів індивідуального та колективного захисту; впровадження у виробництво передових методів профілактики травматизму та інше.

Наприкінці зустрічі учасники семінару мали змогу поспілкуватися з фахівцями Держпраці та отримати вичерпні відповіді на актуальні питання за суттю обговорених тем, як то новий Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві.