gov.ua Державні сайти України
Пошук

Донецька область: на нараді з керівниками вугільних підприємств підсумували аналіз виробничого травматизму за 9 місяців

04 листопада 2016

y3m2eah-nlx9ixaczb1itb6shnwjefgnzzttdes5yfshq6v3dfuct0bcjmqi4afyblxbva7re8xufbvmufeifbi2fbtxsqyzdqqnwlrbjfiwoczmch7zb1ls-keoeag47lmghf5avjmjjeou-wyx2aagxeuot5hcyp75tqsgqo6sfmНа технічній нараді з керівниками вугільних підприємств підсумували аналіз виробничого травматизму за 9 місяців 2016р. на вугільних підприємствах Донецької області. Участь у нараді взяли спеціалісти центрального апарату Держпраці та ГУ Держпраці у Донецькій області, а також генеральні директори та фахівці з охорони праці ДП «Дзержинськвугілля», ДП «Селидіввугілля»,         ДП «Красноармійськвугілля», ДТЕК «Добропіллявугілля», директора та головні інженери самостійних і відокремлених шахт.

Cитуація з промислової безпеки та охорони праці на підприємствах вугільної промисловості дедалі небезпечніша. В умовах дії Закону України від 02.09.2014 № 1669-VII  «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», а саме мораторію на проведення планових перевірок підприємств,  у фахівців управління гірничого нагляду не в повній мірі є важилі для зміни ситуації у кращий бік.

«У цих тяжких умовах необхідно якнайбільше посилити контроль за станом охорони праці на підприємствах, а керівники підприємств черговий раз  мають наголосити всім працівникам про необхідність безумовного виконання вимог законодавства з  охорони праці» – зазначив Дмитро Самохвалов, начальник управління гірничого нагляду ГУ Держпраці у Донецькій області.

На нараді заслухали звіти керівників вугільних підприємств про стан виробничого травматизму, обставини та причини нещасних випадків зі смертельними наслідками, які сталися на вугільних підприємствах за 9 місяців 2016 р.

y3mqkiqkeuckyiwpchhitq9x93fwuayxbpzmlj0qq3mmm35traohrkgawipxuoy2diep8hezcjifwl6byh5vd16xvhwc1z1kxkxhlolkwpzvsduv82k5_vop9ruft2cv_b2maojgoqi1iszd-tc_96seh53eektqjum_jjdb1a89t4Окрему увагу звернули на низький рівень рейтингових показників щодо безпеки праці, оцінки яких включають в себе: стан технологічного обладнання підприємств, стан гірничих виробок, виробничих приміщень, стан планів ліквідації аварій, віддаленість гірничо-рятувальної служби від шахти, відсоток проведених експертних досліджень технологічного устаткування, забезпеченості підприємствами засобами індивідуального захисту та протипожежної безпеки.

Загальний травматизм на вугільних підприємствах Донецької області майже вдвічі перевищує рівень травматизму у порівнянні з іншими областями України.

y3mvuny9fhdfbl6piwqwp-xllyv9xxdb0jx3bzm3rmzvrtyvp_ydrubnrrztzekvp_w-h6jjuc9cmdjap_afytqfeok9fthqw76d0sm1qxa8zvug26ll3plykpuzcljdgu3sxxof7ddtvewweys-rsmax45eozjakkcavcxt4d_k-o«Потрібно вживати дієві заходи щодо зменшення рівня виробничого травматизму, більше уваги приділяти стану відомчого контролю з охорони праці, поліпшити якість та своєчасність розслідування нещасних випадків» – наголосив Євген Степановський, заступник начальника управління гірничого нагляду Держпраці .

Він підкреслив, що превентивні заходи щодо організації безпечних і здорових умов праці повинні стати рушійною силою у здійсненні дій, спрямованих на попередження виробничого травматизму.