gov.ua Державні сайти України
Пошук

До Дня охорони праці з колективами підприємств Харківщини відбулися зустрічі

22 квітня 2019

В рамках святкування Всесвітнього дня охорони праці, який відзначається щорічно 28 квітня та в цьому році проводиться під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці», фахівцями ГУ Держпраці у Харківській області проводиться ряд семінарів, лекцій, зустрічей, нарад з працівниками підприємств Харківщини.

Так, відділом нагляду в АПК та СКС, окрім семінару на тему «Правила охорони праці у сільськогосподарському виробництві (НПАОП 01.0-1.02-18)», який був проведено у галузі сільськогосподарського виробництва, у сфері якого здійснюють свою діяльність такі суб’єкти господарювання, як СТОВ «Колос 2000», ТОВ «СП «Велес-агро», ПФ «Агроімпекс» та ПрАТ «Підсереднє», доповіли керівникам та працівникам суб’єктів господарювання про безпечне та здорове майбутнє праці та впровадження ризикоорієнтованого підходу у галузі безпеки та гігієни праці.

На пивзаводі ТОВ «МТД «ПАК ЗТ Нова Баварія» проведено захід на тему «Правила охорони праці для працівників виробництва солоду, пива та безалкогольних напоїв»  (НПАОП 15.9-1.28-17).

На ПП «Стандарт вкуса» та ПрАТ «Чугуївський агротехсервіс», які здебільшого займаються виробництвом  свинини, яловичини, молока, вирощуванням зернових, соняшнику, цукрового буряку, а також іноді надають послуги з технічного обслуговування і ремонту автотранспорту було проведено семінар на тему «Правила охорони праці під час технічного обслуговування та ремонту машин і обладнання сільськогосподарського виробництва (НПАОП 01.41-1.01-01)».

Відділом гірничого нагляду та відділом нагляду в АПК та СКС проведений семінар до Дня охорони праці у ПП «Торговий дім «Золота миля» на тему: «Безпечне та здорове майбутнє праці».

На семінарі проаналізували актуальні зміни, що відбулися у нормативно – правовій базі з охорони праці. Було обговорено питання нових шляхів удосконалення системи управління охороною праці на підприємстві та впровадження ризикоорієнтованого підходу оцінки стану охорони праці та промислової безпеки, що відповідає стандартам Європейського Союзу.

Також, розглядалися питання організації навчання посадових осіб та працівників, що виконують роботи підвищеної небезпеки з урахуванням специфіки підприємства.

Відділ нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку   проведено  зустрічі  на  будівельних майданчиках  ТДВ «Житлобуд -2». На яких звернено увагу на виконання будівельних робіт на висоті та створення безпечних умов праці, організації проведення безпечних  робіт під час експлуатації вантажопідіймальних кранів.

Відділом нагляду в машинобудуванні та енергетиці був проведений семінар на теми: «Превентивні заходи щодо зменшення виробничого травматизму на виробництві» та виконання вимог «Типового положення про службу охорони праці» «Типового положення про проведення навчання і перевірки знань з питань ОП» з оперативним персоналом Московської районної філії КП «ХТМ» котельні Московського жилого масиву.

Також фахівцем відділу проведена зустріч з персоналом ДП «Лозоваводосеріс» щодо превентивних заходів по зменшенню виробничого травматизму на виробництві та впровадження ризикоорієнтованого підходу, виконання вимог «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів»

Відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму було проведено семінари для працівників підприємств агропромислового комплексу Первомайського району, а також на базі ДП УКК «Харківжитлобуд» з працівниками підприємств Харківщини на тему «Профілактика виробничого травматизму на підприємстві».

Інспектором відділу спільно з представниками Управління соціального захисту населення Харківської райдержадміністрації та Харківського відділення Фонду соціального страхування України в Харківській області, з нагоди відзначення Дня охорони праці в Україні та в рамках здійснення превентивних заходів на підприємствах, проведено семінар з посадовими особами та працівниками ТОВ «Ринок сільськогосподарської продукції 1-й км»: «Про стан і причини виробничого травматизму в 2018 році та з початку 2019 року, заходи щодо його профілактики».

Окремо були висвітлені питання щодо впровадження ризикоорієнтованого підходу до управління безпекою праці. На семінарі розглянуто питання щодо заходів, спрямованих на  профілактику виробничого травматизму, дотримання вимог безпеки під час виконання робіт, охорони праці жінок, інвалідів, своєчасне проведення медичних оглядів працівників, навчання з питань охорони праці та інші актуальні питання.

Також інспекторами ГУ Держпраці в Харківській області у рамках соціального партнерства у Харківському міському центрі зайнятості проведено семінар для роботодавців на тему: «Легалізація зайнятості – крок на зустріч Вашим працівникам, у тому числі людям з інвалідністю. Зміни у трудовому законодавстві. Робота за цивільно – правовим договором».

Особливу увагу приділено питанню використання незадекларованої праці, приховуванню фактично існуючих трудових відносин договорами цивільно – правового характеру, та відповідним наслідкам як для працівників так і для роботодавців. Доведено інформацію щодо змін у трудовому законодавстві, зокрема з питань гігієни праці.