gov.ua Державні сайти України
Пошук

Дніпропетровська область: комісія встановила причини виникнення групового нещасного випадку, пов’язаного з використанням газу у побуті

02 грудня 2016

gaz-3-520x245Криворізьким гірничопромисловим управлінням ГУ Держпраці у Дніпропетровській області завершено технічне розслідування причин виникнення групового нещасного випадку,  пов’язаного з використанням газу у побуті, який стався з мешканцями житлового будинку м. П’ятихатки, Дніпропетровської  області.

Нагадуємо, 29 жовтня поточного року через самовільне установлення та використання мешканцями будинку опалювального пристрою (інфрачервоний пальник) та балону зрідженого газу з’єднаних гумовим рукавом, постраждала родина у складі трьох осіб. Жінка 1985 року народження та дитина 2013 року народження були виявлені без ознак життя, а чоловік 1992 року народження помер у лікарні (про цей випадок детальніше) Відповідно до наданого висновку судово-медичної експертизи причиною смерті членів родини стала – токсична дія оксиду вуглецю (у крові кількість карбоксигемоглобіну   становила 56%-57%).

За фактом даного нещасного випадку було створено комісію, яка з’ясовувала обставини і причини його виникнення. Окрім фахівців гірничопромислового управління до складу комісії увійшов експерт технічний в галузі будівництва та газозабезпечення  ДП «Криворізький ЕТЦ», начальник Жовтоводської дільниці ПАТ «Дніпропетровськгаз» та начальник відділу П’ятихатської районної державної адміністрації.

Разом з тим, в ході ведення розслідування залучались працівники аварійно-диспетчерської служби П’ятихатського цеху Жовтоводської дільниці Дніпродзержинського УЕГГ ПАТ «Дніпропетровськгаз», які здійснили обстеження внутрішньобудинкової системи газопостачання житлового будинку та спеціалізована організація для обстеження системи димовідведення та вентиляції будинку.

Зважаючи на результати проведеної роботи, комісія дійшла висновку, що даний груповий нещасний випадок стався через користування мешканцями житлового будинку саморобним опалювальним приладом, який був приєднаний гумовим рукавом до балону зі зрідженим вуглеводневим газом. Разом з тим, через відсутність вентиляційного каналу в приміщенні, де встановлені газові прилади.

Окрім технічних причин, комісією встановлено ряд організаційних причини аварії: не проводиться періодична перевірка та прочищення димового каналу, не проводиться технічне обслуговування систем газопостачання, відсутній інструктаж мешканців будинку.

За фактом встановлених обставин і причин нещасного випадку та з метою запобігання виникнення подібного, комісією запропоновано для  спеціалізованих підприємств газового господарства, спеціалізованих підприємств, що виконують роботи по перевірці та чищенню димових та вентиляційних каналів (ДВК) та місцевих органів виконавчої влади ряд заходів спрямованих на безпечне використання газу у побуті.

Ще раз звертаємо увагу мешканців житлових будинків, як багатоквартирних, так і приватних, на обов’язкове суворе дотримання правил безпечного користування побутовими газовими приладами!  Категорично забороняється самовільне улаштування, заміна та переміщення газових приладів! Користуючись проточними водонагрівачами чи опалювальними газовими приладами виконуйте основні вимоги безпеки : перевірте наявність тяги, забезпечте надійну вентиляцію приміщення, для чого відкрийте кватирки вікон, не закривайте решітки вентиляційних каналів, забезпечте постійне провітрювання приміщення. При встановлені в приміщені кухні газових приладів з відводом продуктів згорання в димохід забороняється облаштовувати над газовими плитами витяжну вентиляцію з штучним спонуканням.