gov.ua Державні сайти України
Пошук

Дніпропетровщина: за сприяння ГУ Держпраці працівникам виплачено в повному обсязі заборговану заробітну плату

25 березня 2021

На підставі звернення працівника щодо заборгованості з виплати заробітної плати у Товаристві з обмеженою відповідальністю, що розташоване у м.Нікополі та яке здійснює господарську діяльність у сфері металургії та машинобудування, інспектором праці відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці управління з питань праці ГУ Держпраці у Дніпропетровській області проведено позаплановий захід державного контролю з питань повноти та своєчасності виплати заробітної плати.

В ході заходу контролю встановлено систематичне порушення встановлених строків виплати заробітної плати. Також встановлено факт наявності заборгованої заробітної плати перед 10 працівниками в сумі понад 700 тисяч гривень, в тому числі перед двома звільненими працівниками в сумі 116 тисяч гривень. Сума заборгованих коштів заявнику складала 67,5 тисяч гривень.

За результатами заходу контролю керівника підприємства притягнуто до адміністративної відповідальності, матеріали перевірки направлені до правоохоронних органів. Крім тогокерівнику підприємства внесений припис про усунення виявлених порушень.

На виконання вимог припису підприємством погашено заборгованість з виплати заробітної плати в повному обсязі, а також нараховано та виплачено компенсацію за несвоєчасну виплату заробітної плати та розрахунку при звільненні на загальну суму понад 796 тисяч гривень.

Нагадуємо, що несвоєчасна виплата заробітної плати може тягнути за собою адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність.