gov.ua Державні сайти України
Пошук

Дніпропетровщина: плани розвитку гірничих робіт на 2020 рік презентували підприємства з підземним видобутком корисних копалин

21 листопада 2019

Протягом тижня при Криворізькому гірничопромисловому управлінні ГУ Держпраці у Дніпропетровській області триває робота з розгляду Планів розвитку гірничих робіт у кар’єрах та шахтах гірничодобувних підприємств на 2020 рік.

Наразі свої програми вже представили більшість підприємств з підземним видобутком корисним копалин, серед яких підприємства гірничорудної галузі: чотири шахти ПАТ «Кривбасзалізрудком» та дві шахти ПрАТ «Суха Балка»; вугільної галузі – ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля»; АТ «Марганецький ГЗК» – підприємство з видобутку і переробки марганцевої руди.

Розгляд програм проходить за участі фахівців ГУ Держпраці у Дніпропетровській області, керівників та провідних фахівців шахт і комбінатів, спеціалістів Криворізького експертно-технічного центру, представників державного воєнізованого гірничорятувального загону, науковців  профільних інститутів та фахівців проектних організацій.

Першочергово з кожним підприємством обговорювалось виконання виробничих показників, заявлених ними у минулорічних програмах розвитку гірничих робіт. Враховуючи минулорічні протокольні рішення, представники підприємств звітували про їх виконання та надавали ґрунтовні пояснення тим протокольним пунктам, які наразі перебувають в процесі виконання.

Так, члени комісії детально зупинились на виконанні ремонтних робіт в шахтних стволах, зокрема: міцності бетонного кріплення, стану армування  (розстрілів та провідників), вилуговування, механічні пошкодження тощо. Обговорили стан підйомних машин, вентиляційних установок, копрів, надшахтних комплексів. Пріоритетними залишаються питання електробезпеки, зокрема стан контактних мереж шахт та їх захист, стан електроустановок. Не оминули увагою стан залізничного, внутрішньошахтного і конвеєрного транспорту, заміна або модернізація стаціонарного обладнання, яке відпрацювало встановлений термін експлуатації.

Не менш актуальне питання – експертне обстеження гірничотранспортного обладнання. Слід зазначити, що спільною проблемою для всіх гірничодобувних підприємств залишається знос основного технологічного фонду, яке на сьогодні становить близько 60%. Тож, своєчасне експертне обстеження/діагностування є запорукою попередження виникнення аварійних ситуацій.

Спільно для більшості вищезазначених підприємств підіймались питання утримання в безпечному стані шахтних виробок: стан підошв, водовідвідних канавок, трубопроводів; відповідність паспортів кріплення гірничо-геологічним умовам та стан самого кріплення. На контролі фахівців Держпраці дотримання вимог безпеки під час веденням вибухових робіт та використання вибухових речовин промислового призначення. Підіймаючи данні питання не оминули увагою організацію процесів провітрювання та вентиляцію в цілому.

Члени комісії цікавились планами роботи геолого-макшейдерських служб, зокрема їх контролем за пустотами та їх погашенням (заповненням).

Окремим питанням фахівці Держпраці підіймали стан виконання заходів та графіків, на підставі яких Державною службою України з питань праці були надані дозволи на тимчасові відступи від вимог нормативно-правових актів з охорони праці (ДДВ) під час ведення підприємствами гірничих робіт та експлуатації обладнання підвищеної небезпеки.

Не менш важливе питання – наявність у підприємств дозвільних документів на користування надрами, гірничі відводи та на роботи і експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки.

Поза увагою членів комісії не лишилися питання обладнання пожежонебезпечних дільниць шахт системами автоматичного пожежогасіння, сигналізацією та системами пожежного оповіщення. Забезпечення контролю за веденням вогневих робіт. Плани ліквідації аварійних ситуацій, тощо.

Наразі розгляд планів розвитку гірничих робіт а також нормативів втрат та засмічення корисних копалин під час видобутку корисних копалин підприємств з видобутку корисних копалин триває.