Дніпропетровщина: КП «Швидкісний трамвай» отримав Акт позапланової перевірки для усунення виявлених порушень
17 серпня 2020За результатами позапланової перевірки дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки комунального підприємства «Швидкісний трамвай» при Криворізькому гірничопромисловому управлінні Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області відбулась робоча зустріч з керівництвом підприємства, керівниками структурних підрозділів та фахівцями служби охорони праці.
Позапланову перевірку було здійснено інспекторським складом відділу нагляду в промисловості та за об’єктами підвищеної небезпеки Криворізького гірничопромислового управління у зв’язку з настанням на підприємстві у червні поточного року 2-х нещасних випадків зі смертельними наслідками. Даний захід передбачав перевірити служби електрогосподарства та енергозабезпечення в частині проведення оперативного та технічного обслуговування електроустановок та кабельних мереж КП «Швидкісний трамвай».
Так, за результатами перевірки нарада мала на меті заслухати провідних фахівців підприємства щодо планування роботи по усуненню виявлених під час перевірки порушень та планування заходів по недопущенню подібного.
Спираючись на Акт перевірки, фахівці Держпраці підіймали найбільш суттєві питання, які виникали в ході перевірки та в свою чергу акцентували увагу на тих порушеннях, в наслідок яких було рекомендовано призупинити експлуатацію машин, механізмів та виконання робіт підвищеної небезпеки. Зокрема, за час позапланової перевірки було виявлено 35 порушень нормативно-правових актів з охорони праці та у 5 випадках рекомендовано призупинення виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Директору КП «Швидкісний трамвай» запропоновано розглянути питання про відповідність займаній посаді посадових осіб підприємства, які допустили зазначені актом порушення.
Разом з тим для учасників заходу проаналізовано стан виробничого травматизму на споріднених підприємствах України, де акцентовано увагу на аналізі електротравм. Відтак керівництву підприємства наполегливо рекомендовано вжити невідкладних заходів та спрямувати всі зусилля на створення відповідних умов праці з метою усунення порушень вимог безпеки та попередження виникнення травмонебезпечних ситуацій.
В ході самої ж перевірки інспекторами були надані технічні консультації на робочих місцях (під час здійснення заходу контролю), проведена інформаційно–роз’яснювальна робота щодо профілактики і пом’якшення наслідків поширення COVID-19 на робочому місці. Нагадали про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин та про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про охорону праці.