gov.ua Державні сайти України
Пошук

Чернівецька область: суб’єкт господарювання порушив норми чинного законодавства, працевлаштувавши неналежним чином восьмеро працівників

22 листопада 2018

Суттєві порушення законодавства про працю, зокрема, неналежне оформлення  працівників на роботу,  встановили під час інспекційного відвідування головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно – правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області.

Порушення статті 21 Кодексу законів про працю України – «Трудовий договір» та статті 24 – «Укладення трудового договору» встановлено під час здійснення інспекційного відвідування  фахівцями Держпраці одного із товариств з обмеженою відповідальністю, що зареєстроване та працює у Кіцманському районі.

Виявлено, що суб’єкт господарювання, усупереч вимогам чинного законодавства, оформив трудові відносини з працівниками не через укладення трудових договорів, а шляхом укладення цивільно – правових угод. Хоча робота, яку виконували працівники мала постійний і системний характер. У такий неправомірний спосіб роботодавець працевлаштував восьмеро осіб.

За це порушення законодавства про працю Управлінням Держпраці у Чернівецькій області на роботодавця накладено штраф у розмірі 893 520 гривень (вісімсот дев’яносто три тисячі п’ятсот двадцять гривень).

Довідково:

Суб’єкт господарювання несе фінансову відповідальність за використання неофіційної праці відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України у вигляді 30 мінімальних заробітних плат –  111 690 гривень за одного неоформленого працівника щодо якого скоєно порушення.