gov.ua Державні сайти України
Пошук

Чернівецька область: про безпеку на виробництві говорили на підприємстві «Автомотів Електрік Україна»

24 квітня 2019

Круглий стіл з питань профілактики  виробничого травматизму, поліпшення стану промислової безпеки, гігієни та охорони праці організовано фахівцями Управління Держпраці у Чернівецькій області на підприємстві «Автомотів Електрік Україна».

Захід відбувався у рамках відзначення Дня охорони праці в Україні.

Від Держпраці участь взяли начальник відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Юрій Кудлик, начальник відділу з питань гігієни праці Надія Бурла, головні державні інспектори відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці Микола Бербенюк та Сергій Андрієць, головний державний інспектор сектору з питань експертизи умов праці Василь Сагалюк.

Під час зібрання фахівці Держпраці надали інформацію про стан виробничого травматизму на підприємствах, в установах, організація Буковини, детально проаналізували  найбільш типові нещасні випадки, причини їх настання та акцентували на відповідальності роботодавців та працівників за порушення нормативно-правових актів з охорони праці.

Водночас фахівці територіального органу Державної служби України з питань праці проінформували про вимоги нових нормативних документів з охорони праці, зокрема,  на об’єктах котлонагляду, підвищеної  небезпеки, в машинобудуванні та енергетиці;

на необхідності  виконання наказу Міністерства охорони здоров’я  України від 21.07.2007 №246 «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій»,

а також визначення права працівників на пільги та компенсації (додаткові щорічні відпустки, доплати до посадового окладу, у тому числі, права на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України  від 01.08.1992 року за №442.

Так, зокрема, начальник відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Юрій Кудлик, наголосив, що основною метою на будь якому підприємстві чи установі має стати  збереження життя і здоров’я кожного працівника, задіяного у виробничому процесі. Посадовець також роз’яснив  концепцію реформування системи управління охороною праці на підприємствах, яку впроваджує Держпраці.

«Концепція реформування системи охорони  праці спрямована на запобігання виробничому травматизму, так званий ризикоорієнтований підхід. Його основні складові  – визначення виробничих  небезпек, оцінка ризиків і, як наслідок,  усунення цих ризиків. На сучасному виробництві роботодавці й мають послуговуватися саме цими принципами», – підкреслив Юрій Кудлик.

У ході роботи круглого столу фахівці Держпраці відповіли на запитання учасників.