gov.ua Державні сайти України
Пошук

Чернівецька область: на засіданні робочої групи з питань виплати заробітної плати і легалізації зайнятості населення розглянуто результати здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю

13 червня 2018

Одним із основних питань, що розглядалося на засіданні робочої групи з питань виплати заробітної плати і легалізації зайнятості населення, були результати здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю. Участь у засіданні, що відбулося у Чернівецькій обласній державній адміністрації, взяли начальник Управління Держпраці Іван Луцак  та заступник начальника Галина Кушнір, керівники Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області, управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління Державної фіскальної служби, представники департаменту соціального захисту населення  облдержадміністрації, двадцяти об’єднаних територіальних громад області, громадських інституцій регіону. Головував на засіданні перший заступник голови Чернівецької ОДА Михайло Павлюк.

Іван Луцак поінформував, що упродовж п’яти місяців нинішнього року фахівцями Управління Держпраці здійснено 156 заходів контролю з питань дотримання законодавства про працю, якими охоплено 149 місцевих роботодавців. Інспекторами праці виявлено 354 порушення трудового законодавства.

«Майже 70 % порушень законодавства про працю встановлено на підприємствах приватної форми власності й у фізичних осіб – підприємців. Понад половина виявлених порушень пов’язані з оплатою праці, 17 % становлять порушення щодо оформлення трудових відносин», – підкреслив Іван Луцак.

Окремою тезою на засіданні прозвітовано про роботу Управління Держпраці щодо дотримання трудового законодавства у частині виплати заробітної плати та погашення заборгованості.

Стосовно ситуації з погашенням заборгованості із заробітної плати доповіла заступник начальника Управління Держпраці Галина Кушнір. Фахівцями відділу з питань дотримання законодавства про працю, зайнятість та  інших нормативно-правових актів, – зазначила Г. Кушнір, за звітний період здійснено інспекційні відвідування 17 економічно активних підприємств регіону, де допущено заборгованість із заробітної плати.

За результатами проведених заходів понад 400 працівникам місцевих підприємств, установ, організацій виплачено заборгованість із заробітної плати у сумі майже півтора  мільйона гривень.

Також зазначалося, що найбільше неоформлених працівників задіяно у будівництві, сільському господарстві, оптовій та роздрібній торгівлі, готельному та ресторанному бізнесі. З початку року інспекторами праці Управління Держпраці виявлено 176 осіб, котрі працювали без належного оформлення трудових відносин.

За результатами інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання та інформаційно-роз’яснювальної роботи укладено 512 трудових угод з працівниками.

Членами робочої групи прийнято рішення доручити Управлінню Держпраці у Чернівецькій області проводити постійний моніторинг сфер господарювання з метою виявлення ризиків використання праці неоформлених найманих працівників та забезпечення ефективного контролю.

Головам та представникам об’єднаних територіальних громад області наголошено на необхідності активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу серед роботодавців, котрі зареєстровані або здійснюють діяльність на території відповідної громади, зокрема щодо легалізації трудових відносин та належної оплати праці.