Чернівецька область: на семінарі для підприємств будівельної галузі наголошено на неприпустимості використання нелегальної зайнятості
13 листопада 2018Відбулася семінар – нарада на тему: “Безпека праці у будівництві: управління, ризиками – проблеми та переваги”, організатором якої виступило Управління Держпраці у Чернівецькій області.
Захід організовано у співпраці з одним із підприємств – лідерів будівельної галузі регіону – будівельної компанією ПМК -76 (директор – Василь Каглянчук).
До участі у нараді було запрошено представників Головного управління Державної фіскальної служби, управління Державної архітектурно-будівельної інспекції, Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області, керівників будівельних підприємств, зокрема, ТОВ “Чернівціжитлобуд”, БК “Водограй”, ТДВ “ПМК -76” та інших.
На порядку денному форуму розглянуто та обговорено низку питань, зокрема, щодо стану безпеки та особливостей державного нагляду на підприємствах будівельної галузі регіону; виробничого травматизму, а також щодо проблем та переваг запровадження системи управління охороною праці на основі ризикоорієнтованого підходу.
Розпочинаючи семінар-нараду, начальник Управління Держпраці Іван Луцак, зазначив: наразі в області триває широка інформаційно – роз’яснювальна кампанія,спрямована на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 року за №649 – р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» .
Оскільки, будівельна галузь (за результатами розробленого та узгодженого з Державною службою України з питань праці паспорту неформальної зайнятості області), входить до переліку, де не задекларованої зайнятості найбільше. Тому, підкреслено під час виступу, керівникам будівельних організацій слід проконтролювати, аби оформлення трудових відносин з працівниками було стовідсотковим .
«Управління Держпраці наголошує усім суб’єктам господарської діяльності, котрі працюють у цій сфері: неоформлена зайнятість – неприпустима, адже йдеться про галузь з серйозними виробничими ризиками, – підкреслив Іван Луцак. – Наголошую: за минулий рік в Україні на будівництві сталося 220 нещасних випадків, 54 із них закінчилися трагічно. Тому людина, котра працює на будівництві, має бути стовідсотково оформлена і цим самим захищена Законом».
Водночас керівники будівельних компаній Василь Каглянчук («ПМК – 76») та Володимир Мороз («Чернівціжитлобуд») зазначили, що ті підприємства, котрі оформлюють трудові відносини , й ті, що приховують найману працю, перебувають у нерівних конкурентних умовах.
У ході тривалої спільної роботи форуму вироблено низку рішень.
Так, керівників будівельних компаній зобов’язано забезпечити виконання будівельних робіт, зокрема, робіт на висоті, верхолазних робіт, безпечну експлуатацію вантажопідіймальних кранів, підйомників в умовах щільної забудови, а також забезпечити моніторинг і оцінку технічного стану обладнання через проведення перевірок та регламентних робіт.
Керівникам будівельних підприємств Управління Держпраці також рекомендувало обмежити виконання робіт підвищеної небезпеки на умовах договорів цивільно-правового характеру. Це сприятиме соціальному захисту працівників у сфері праці та охорони праці.