Чернівецька область: на підсумковій колегії Держпраці керівники підприємств відзвітували про заходи щодо попередження виробничого травматизму
16 серпня 2019У Чернівцях відбулася розширена підсумкова колегія Управління Держпраці у Чернівецькій області, роботу якої очолив начальник територіального органу Державної служби України з питань праці Іван Луцак.
Участь у зібранні взяли члени колегії, керівники структурних підрозділів, запрошені представники місцевих підприємств та установ.
Під час колегії підбито підсумки діяльності органу Держпраці у сфері державного нагляду (контролю) за станом промислової безпеки та охорони праці на підприємствах області у першому півріччі 2019 року.
Так, у звітному періоді головними державними інспекторами проведено 343 перевірки стану промислової безпеки та охорони праці на виробничих об’єктах 216 суб’єктів господарювання.
Уточнено, що заходами охоплено 1,8% місцевих підприємств. Наголошено на тому, що інспектувалися, у першу, чергу, ті суб’єкти господарювання, які належать до високого та середнього ступеня ризику.
Перевірками охоплено всі галузі господарства, за винятком підприємств пошти та зв’язку, рибного господарства, інших видів транспорту.
Також під час колегії обговорено підсумки роботи відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів щодо здійснення заходів державного контролю на предмет своєчасної та у повному обсязі виплати заробітної плати на місцевих підприємствах, в установах, організаціях. Доповідала заступник начальника Управління Держпраці Галина Кушнір.
Посадовець, зокрема, зазначила, що за статистичними даними, Буковина залишається регіоном з найменшими показниками із заборгованості з виплати заробітної плати в державі.
Відзначено, що упродовж першого півріччя за результатами проведених фахівцями Держпраці перевірок щодо виконання приписів, суб’єкти господарювання погасили заборгованість із виплати заробітної плати на суму у понад 460 тисяч гривень.
Головними державними інспекторами праці здійснено заходи державного нагляду (контролю) на трьох підприємствах-боржниках.
Водночас Галина Кушнір наголосила, що станом на перше липня 2019 року заборгованість по зарплаті в регіоні виникла на двох місцевих підприємствах – МКП «Чернівцітеплокомуненерго» та КП «Криниця» (суб’єкт господарювання працює у смт Берегомет Вижницького району).
З огляду на це, на колегію було запрошено представників підприємств задля пояснення причин виникнення такого факту.
Зазначено, що заборгованість на МКП «Чернівцітеплокомуненерго» (понад 1 мільйон 300 тисяч гривень) перед 217 працівниками вже погашено повністю.
Так само погашено заборгованість по зарплаті (за травень) перед працівниками КП «Криниця». Однак, підкреслено, що на підприємстві у наступному місяці виникла аналогічна ситуація.
Щодо низки причин виникнення заборгованості на засіданні колегії доповіли директор Вячеслав Татарчук та бухгалтер Наталія Іванюк.
До участі у колегії було також запрошено представників підприємств, на яких мали місце випадки виробничого травматизму з тяжкими наслідками.
Так, у засіданні взяв участь та доповів про виконання заходів щодо зниження травмування на виробництві керівник ТОВ «Буковина Інвест» Ігор Романюк.
(Суб’єкт господарювання працює у галузі деревообробки у Вижницькому районі. Нещасний випадок мав місце у березні 2019 -го. Під час виробничого процесу травмувався працівник деревообробного верстату. Травми виявилися несумісні із життям.)
Про заходи зі зниження виробничого травматизму на засіданні також доповів інженер з охорони праці обласної комунальної установи «Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Володимир Бородай.
(Наприкінці 2018 року унаслідок дорожньо – транспортної пригоди з працівниками медичної установи стався груповий нещасний випадок.)
Загалом у ході засідання стан виробничого травматизму на підприємствах області обговорювався більш, ніж детально.
Акцентувалося на тому, що у першому півріччі 2019 -го більш, ніж на третину досягнуто зниження смертельного травматизму.
Загалом з початку року в області мали місце два нещасних випадки зі смертельним наслідком. Один із них мав місце в галузі автомобільного транспорту, інший – на підприємстві з обробки деревини.
Констатовано, що кількість випадків смертельного травматизму зменшилась на підприємствах Чернівців.
Однак, допущено зростання нещасних випадків зі смертельним наслідком у Вижницькому та Сторожинецькому районах.
Водночас на підприємствах Вижницького, Кіцманського та Сторожинецького районів допущено також зростання загального травматизму.
Під час зібрання підкреслено: значне занепокоєння викликає стан виробничого травматизму внаслідок дорожньо- транспортних пригод. Питома вага цих подій становила 29.8 %, або кожен п’ятий випадок стався при використанні мобільних засобів праці.