gov.ua Державні сайти України
Пошук

Чернівецька область: із суб’єктами господарювання сфери громадського харчування проведено семінар-нараду

30 серпня 2019

Головний державний інспектор відділу з питань праці, зайнятості та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Алла Попович провела розширену семінар-нараду за участі суб’єктів господарювання закладів  громадського харчування Кельменецького району.

Зібрання відбулося у залі засідань Кельменецької районної державної адміністрації.

Фахівець територіального органу Державної служби України з питань праці поінформувала присутніх про те, що загалом ресторанне господарство входить до списку галузей економіки, в яких задіяно найбільшу кількість нелегальних працівників.

«Оперуючи даними 2018 року, слід наголосити на тому, що за видами економічної діяльності  найбільше нелегальних працівників виявлено інспекторами Держпраці у будівництві (понад 40%), торгівлі (20%), ресторанному та готельному бізнесі (8%), сільському господарстві (понад 5%),  – підкреслила у своєму виступі Алла Попович. –  За півроку 2019 -го, на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України за №649 – Р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення», фахівцями територіальних органів Держпраці, Державної фіскальної служби, Головного управління Пенсійного фонду України в області, проведено 245 комплексних заходів, у ході яких виявлено 298 працівників, допущених до роботи без належного оформлення. Легалізовано працю 450 громадян».

Інспектор Держпраці наголосила учасникам семінару-наради на необхідності повної легалізації трудових відносин  та на відповідальності за порушення законодавства про працю, підкресливши, що за використання нелегальної праці роботодавець несе фінансову, адміністративну та кримінальну  відповідальність.

Окремо Алла Попович поінформувала суб’єктів господарювання ресторанних господарств Кельменеччини щодо належної оплати праці працівників, акцентувавши на розмірах посадових окладів кваліфікованого персоналу  у цій сфері економічної діяльності.

Посадовець територіального органу Державної служби України з питань праці підкреслила необхідність дотримання роботодавцями відповідних статей Кодексу законів про працю України, зокрема, статті 106 – «Оплата праці в надурочний час» та статті 107  – «Оплата роботи у святкові і неробочі дні».

Оскільки працівники закладів цієї сфери послуг, у переважній більшості, працюють саме за такими робочими графіками, а складові заробітної плати, як нічні, святкові, надурочні та доплата за роботу у шкідливих умовах є мінімальними гарантіями в оплаті праці.