gov.ua Державні сайти України
Пошук

Чернігівщина: з колективом ФГ «Інтер – Агро – База» обговорили питання легального працевлаштування

21 серпня 2019

У рамках системної інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо протидії нелегальному працевлаштуванню фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з працівниками фермерського господарства «Інтер – Агро – База» на тему «Порядок оформлення трудових відносин з найманим працівниками. Додержання мінімальних державних гарантій в оплаті праці».

Учасникам зустрічі було доведено переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, негативні наслідки незадекларованої праці як для працівників, так і для роботодавців. Посадовці розповіли про відповідні соціальні гарантії належно оформленого працівника, надали роз’яснення порядку оформлення трудових відносин, розповідали про види відповідальності роботодавців за порушення законодавства про працю.

Опрацювали також основні положення законодавчих актів України, що регламентують встановлення розміру мінімальної заробітної плати з 01 січня 2019 року, обговорили зміни в трудовому законодавстві, внесені Законом України від 06.12.2016 № 1774-VIII, що стосуються визначень мінімальної заробітної плати, організації оплати праці, гарантій забезпечення дотримання мінімальної заробітної плати. Представники Управління навели приклади нарахування заробітної плати як при виконанні працівником місячної норми праці, так і при неповній зайнятості, при роботі за сумісництвом, при невиконанні місячної норми праці тощо.

Посадовці неодноразово наголошували, що працівник, отримуючи нелегальну заробітну плату, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій. Виплата зарплати у «конвертах» послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Неоформлений офіційно працівник залишається без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій надалі.

Наприкінці заходу фахівці Управління у форматі вільного спілкування відповіли на всі поставлені запитання,  надали учасникам вичерпні роз’яснення та практичні поради. Всі охочі отримали інформаційно-методичні матеріали відповідної тематики