gov.ua Державні сайти України
Пошук

Чернігівщина: проблеми та перспективи у сфері охорони праці обговорили на засіданні круглого столу

06 травня 2019

У рамках реалізації плану заходів з підготовки та проведення у Чернігівській області у 2019 році Всесвітнього дня охорони праці у місті Чернігові за участю першого заступника начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Олександра Тищенка проведено засідання круглого столу з соціальними партнерами за темою: «Безпечне та здорове майбутнє праці».

На заході були присутні представники управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області, Чернігівського обласного об’єднання роботодавців, органів державної виконавчої влади, підприємств міста Чернігова і області, представники громадськості.

Відкриваючи засідання круглого столу, Олександр Тищенко наголосив на необхідності вжиття заходів для запобігання й попередження виробничого травматизму, а також доповів про стан охорони праці на підприємствах, в установах і організаціях Чернігівської області та організацію виконання Плану заходів із відзначення Дня охорони праці в Україні у 2019 році під девізом: «Безпечне та здорове майбутнє праці».

Під час доповіді було наведено статистику нещасних випадків на підприємствах Чернігівщини та аналіз взаємозв’язку ефективності системи управління охороною праці на підприємстві з умовами виробництва і якістю організації виробничих процесів. Було звернуто увагу учасників на те, що близько 70% нещасних випадків відбулися саме з організаційних причин, на усунення або недопущення яких не потрібно залучення коштів, а тільки потрібно дотримуватися вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

Всі учасники заходу мали змогу виступити і обговорити питання порядку денного. У ході дискусії за результатами доповідей було порушено ряд нагальних на сьогодні проблем, зокрема: недостатнього рівня загальної обізнаності і культури охорони праці населення; недостатньої кількості кваліфікованих кадрів; незадовільного стану здоров’я працюючих; затягування термінів розслідування нещасних випадків через відсутність висновків від правоохоронних органів тощо.

Учасники неодноразово підкреслювали необхідність збільшення і оптимізації інформаційної роботи, пошуку актуальних форм і методів просвітницької діяльності у сфері безпеки праці, зокрема, на базі середніх та професійно-технічних навчальних закладів.

Підсумовуючи захід, Олександр Тищенко наголосив на пріоритеті забезпечення безпечних та здорових умов праці робітників та зауважив, що всі пропозиції і побажання, озвучені учасниками під час обговорення, будуть враховані та використані у подальшому прийнятті відповідних спільних рішень.