gov.ua Державні сайти України
Пошук

Чернігівщина: Для працівників Мринського підземного газосховища проведено семінар-нараду з охорони праці

13 листопада 2019

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з питань охорони праці та промислової безпеки для керівникі, інженерно-технічного складу Мринського виробничого управління підземного зберігання газу філії «Оператор газосховищ України» АТ «Укртрансгаз». У ході заходу йшлося про організацію безпечного виконання газонебезпечних робіт під час експлуатації та ремонту обладнання на компресорній станції.

На прикладі виконання робіт з експлуатації газоперекачуючого агрегату компресорної станції представники Управління опрацювали з учасниками заходу низку питань з охорони праці. Зокрема, оформлення нарядів-допусків, проведення цільових інструктажів, зберігання, випробування та експлуатацію засобів індивідуального захисту. Особливу увагу працівників підприємства фахівці Держпраці звернули на шкідливі та небезпечні фактори, які мають місце при виконанні газонебезпечних робіт, а також на наслідки, що можуть виникнути внаслідок недотримання заходів безпеки.

Посадовці зазначили, що для технічного обладнання і систем компресорної станції має періодично проводитися технічний огляд і діагностування, випробування та технічне обслуговування відповідно до вимог Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 № 687, та чинних стандартів газотранспортного підприємства. Крім того, учасники заходу розглянули питання проведення газонебезпечних робіт без оформлення наряду-допуску, оформлення та ведення журналу обліку газонебезпечних робіт у таких випадках. Представники Управління Держпраці у Чернігівській області зауважили, що відповідальні за проведення таких робіт особи та їх виконавці мають пройти спеціальне навчання і перевірку знань з питань охорони праці.

У підсумку семінару-наради було прийнято низку рішень стосовно забезпечення належного функціонування системи охорони праці на підприємстві, посилення контролю керівників структурних підрозділів за додержанням працівниками вимог особистої безпеки під час роботи.