gov.ua Державні сайти України
Пошук

Черкащина: студентам університету – про вимоги законодавства

19 березня 2021

З метою роз’яснення змін у законодавстві з питань охорони праці, трудовому законодавстві, перший заступник начальника Управління Держпраці у Черкаській області Ірина Щербата та завідувач сектору експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Василь Юрченко провели низку зустрічей зі студентами Черкаського державного технологічного університету (далі – ЧДТУ).

До участі у заходах долучилися проректор ЧДТУ Микола Куницький, викладачі ВНЗ, фахівці відділу охорони праці та цивільного захисту ЧДТУ, студенти кафедри туризму та готельно-ресторанної справи факультету харчових технологій, кафедри автомобілів та технології їх експлуатації факультету комп’ютеризованих технологій, машинобудування та дизайну ВНЗ.

Ірина Щербата у виступі поінформувала присутніх про стан виробничого травматизму в області, вказалана обов’язки роботодавця у разі настання на виробництві нещасного випадку, висвітлила основні вимоги законодавства з охорони праці. Студентам університету надано практичні рекомендації з питань дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів.

Василь Юрченко детально зупинився на порядку відомчої реєстрації великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування та постанові Кабінету Міністрів України від 03.02.2021№77, якою затверджено Перелік машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки івнесено зміни до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1107 при отриманні суб’єктом господарювання дозволів та подачі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

У заключному слові Ірина Щербата акцентувала увагу студентів ЧДТУ на негативних наслідках незадекларованої праці і порушення роботодавцями трудових прав працівників. Посадовець поінформувала студентів, яких гарантій позбавляється працівник у разі укладання цивільно-правової угоди або неофіційного працевлаштування.